banner851

banner614

METEK'DE GÜLEN YÜZLER

banner619

Toplu Konut İdaresi tarafından Düzce Metek Mahallesinde yapımına başlanan 1776 konutları anahtar teslimleri devam ediyor. Anahtarlarını alan vatandaşlar konutları beğendiklerini ve çok mutlu olduklarını söylediler.

banner846
Gündem 19.01.2010, 13:36
122
METEK'DE GÜLEN YÜZLER
banner844

Toplu Konut İdaresi tarafından Düzce Metek mahallesinde yapılan konutların anahtar teslimleri devam ediyor.
Üç ayrı bölgeden oluşan konut alanında toplam 1776 konut, ilköğretim okulu, cami, spor salonu ve spor alanları ile alışveriş merkezi inşaatları tamamlandı.
Büyük bölümünün çevre düzenlemesi de biten konut alanında 2. bölgenin geçici kabullerinin önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenildi.
Uzun bir bekleyişin ardından 14 Ocak tarihinde anahtar teslimlerine başlandı.
Anahtar teslimleri 592 konutun bulunduğu 1. bölgeden başladı ve şu ana kadar toplam 208 konutun anahtarının teslim edildiği 1. bölgenin anahtar teslimlerinin 29 Ocak tarihine kadar süreceği bildirildi.
Anahtarlarını teslim alan vatandaşlar "Beklediğimize değdi. Konutlar çok güzel ve hemen taşınacağız" dediler.

576 Konutun bulunduğu 3. bölgede anahtar teslimlerinin Şubat ayında yapılacağı kesin tarihin ise önümüzdeki günlerde açıklanacağı, bu bölgeninde geçici kabullerinin yapıldığı öğrenildi.
İkinci bölgedeki konutların bazı eksikleri bulunduğunu ve Şubat ayı içinde bu eksiklerin giderilmesinin ardından 2. bölgedeki konutlarında Mart ayında teslim edilmesinin planlamasının yapıldığı yine kesin tarihin Şubat ayı içerisinde açıklanacağı bildirildi.

Yorumlar (0)
24°
kapalı