banner851

banner955

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ BİLGİLENDİRİLİP UYARILDI…

Düzce’de artan Koronavirüs Salgını Vakaları, Düzce’de ki tüm birimleri harekete geçirdi. Düzce Valisi Cevdet Atay, salgına karşı Doğu ve Güney Doğu illerinden gelen mevsimlik tarım işçilerinin bilinçlendirilmesi, uyarılması ve yaşadıkları koşulların denetlenmesi için İl Jandarma Komutanlığı Koordinesinde, tüm muhtarlıklara talimat gönderdi. Talimat üzerine Düzce genelindeki tüm Muhtar, aza ve Diyanete Bağlı İmamlar, mevsimlik tarım işçilerinin bulundukları bölgelere giderek denetim yaptı. Mevsimlik tarım işçilerine maske dağıtan muhtar, aza ve cami imamları sosyal mesafe konusunda da işçileri uyardı.

Gündem 13.08.2020, 21:41 13.08.2020, 21:53
2298
MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ BİLGİLENDİRİLİP UYARILDI…

Karadeniz Bölgesinin en büyük geçim kaynaklarından olan Fındık Hasadı, tüm dünyada küresel bir kabusa dönen Yeni Tip Covid – 19 pandemisi gölgesinde başladı. Düzce’de her geçen gün artan vaka sayıları üzerine Düzce Valisi Cevdet Atay’da, Düzce’ye fındık toplamak için Doğu ve Güney Doğu illerinden gelen Mevsimlik Tarım İşçilerinin salgına karşı uyarılıp, yaşam koşullarının araştırılması için Düzce İl Jandarma Komutanlığı ve Muhtarlıklara talimat verdi.

Talimat üzerine harekete geçen Muhtar, Aza ve diyanete bağlı Cami imamları, mevsimlik tarım işçilerinin kaldıkları bölgelere giderek denetim yaptı.

Yapılan denetimler sırasında Köy Muhtarları kendilerine Düzce Valiliği tarafından temin edilen maskeleri işçilere dağıtırken, aynı zamanda da sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Cami imamları ise, bölgelerinde bulunan tüm tarım işçilerinin ateşini ateş ölçerler ölçerek, salgın ile ilgili yüksek ateş, halsizlik ve boğaz ağrısı olup olmadığını sordu.

Yapılan denetimlerde şuana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, Düzce genelinde denetimlerin sıklaştırılacağı öğrenildi.  

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (9)
Elif 2 yıl önce
Allah aşkına herkez ekmek parası için gelmiş kaç km yol katletmiş bizler de herkez gibi önlemimizi alalım
Pes 2 yıl önce
Bu ne lakaydlık yahu, ateşi ölçende ölçülende maskeyi düzgün takmamış...
Yorumcu 2 yıl önce
Beş ay sonra ilk defa Düzce merkezdeki AVM ye girmiş bulundum. Bu kadar denetime rağmen üzülerek ve hayal kırıklığıyla AVM den hemen ayrıldım. Çünkü müşterilerin büyük kısmı ya maske takmıyor yada kuralına uygun takmıyordu. Yine mağaza çalışanları benim gördüğüm kadarıyla tamamı maskeyi cenede tutuyorlardı. Yani maske yok hükmünde.Devlet büyükleri çabalıyor. Uyarıyor.Ancak halk olarak dikkat etmezsek bu çabanın gayretin bir anlamı kalmıyor. Maske takmadan kapalı alanda dolaşanların birinin hastalığına sebep olursa kul hakkına girmiş olduklarını bilmeleri gerekir. Birde o AVM nin ve mağazaların yöneticileri müşterileri ve çalışanları kurallara uyma konusunda uyarmadıkları için aynı kul hakkı vebalinden paylarına düşeni aldıklarını bilmelerini isterim.
2 . Resm 2 yıl önce
1. Resimdeki ateş ölçen zat masken çenede resim cektirmis sayın valim bunlarida görsün.adam poz vermiş varırken varsa buluşturacak kendine kendinde varsa karsisindakide takmamış ona bulastiracak maske takmayı ogrenin süs olsun diye takmayin
Birisi 2 yıl önce
Birisi cikipta su kuzey çevre yolunda yeni yapılan yola baksin her yer atlak dolu yeni asvalt attılar yazık devletin parasına.uckopru tarafından yapılan yola girip bi deneyin sanki köy yolu bir kişide denetlemez mi
Darıyeri mengencik köyü 2 yıl önce
Biz hiç bir denetim görmedik .. Ya Sayın Vali bey daha sıkı denetim uyarılar ağır olsun ... Işini yapmayan muhtarlara yaptım uygulayın cezalandırın ... Yoksa bu iş çıkırından çıkacak
Kevser Duzdag 2 yıl önce
Pirpir koyundede doğudan gelen kardeşlerimiz var ama hiç birinde maske yok
Öğretmenler 2 yıl önce
Biz Öğretmenler de evde durmaktan ve bazılarımızın da özel ders vermekten çok canı sıkıldı, sayın valim diğer tüm devlet memurları ve sağlık çalışanları gibi taşın altına elimizi koymak istiyoruz...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık