banner851

banner614

MHP’DEN BAŞKAN AY’A PARK SORULARI!

banner619

CHP’den sonra MHP’den de tartışmaların odağındaki İnönü Parkı’nın ihalesiyle ilgili açıklama geldi. MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Albayrak, Düzce Cumhuriyet Savcılığının başlattığı soruşturma ve mevcut müstecirin açmış olduğu dava gerekçe gösterilerek rekor bedelle gerçekleşen ihalesi iptal edilen park hakkında Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a can alıcı sorular yöneltti.

banner846
Gündem 16.10.2017, 16:49 16.10.2017, 20:30
4527
banner844

MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Albayrak, son günlerde Düzce kamuoyunun gündeminden düşmeyen İnönü Parkı hakkında yaptığı açıklama ile dikkat çeken bir çıkışa imza attı. Albayrak, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın göreve başlamasının ardından İnönü Parkı için yapılan ihaleyi iptal etmesini gündemine alarak CHP’nin de TBMM’ye taşıdığı park ihalesine ilişkin birtakım sorulara cevap istedi.

İstifa ettirilmek zorunda bırakıldı
Yoğun siyasi gündemi çok yakın olarak izlediklerini belirten Albayrak, istifa eden Mehmet Keleş’in yapmış olduğu hatalı icraatlar neticesinde istifa ettirilmek zorunda bırakıldığını savundu.

Hatalı icraatlardan hesap sorulmasını umudumuzdur
İstifa kararını doğru fakat eksik olarak değerlendiren Albayrak, Belediye Başkanı Dursun Ay’dan beklentilerini şöyle ifade etti:
“Beklentimiz bir belediye başkanının istifa ettirilmesine kadar götürecek hatalı icraatlardan hesap sorulmasını beklemek tüm düzce halkı gibi bizimde umudumuzdur. MHP Düzce Teşkilatı olarak geçmiş dönemden hesap sorulmasını beklerken yaşadığımız olaylar maalesef beklentimizi boşa çıkaracak gibi görünmektedir. Ancak son dönemde basın yayın organlarına da yansıyan bizim de belediye meclisinden takip ettiğimiz kadarıyla bu umudumuz suya düşmektedir.”

Ay’ın başkanlığa gelir gelmez usulsüz olduğu gerekçesiyle ve mevcut müstecirin açmış olduğu dava nedeniyle İnönü Parkı ihalesini iptal ettiğini kaydeden Albayrak, MHP olarak Düzce kamuoyu adına Başkan Ay’dan 6 soruya yanıt vermesini istedi.

Albayrak konuyla ilgili olarak Başkan Ay’a şu soruları yöneltti:

Zararı kim ödeyecek
               1-Mevcut müstecirin bundan 1 yılı aşkın zaman önce mevcut müstecire, hukuksuz şekilde uzatma verildiği sayıştay raporlarıyla belgelenen parkın bu güne kadar gelen 2 milyon TL’lik zararının bedelini kim ödeyecektir?
               2- Adli sürecin işlemesi yeni ihale yapılmasını engellemediğini biliyoruz, bu durum belediyeyi neden ilgilendirmektedir?
               3- Hukuksal sürecin ne zaman biteceği belli olmadığına göre sizce Düzce Belediyesi daha ne kadar zarara uğrayacaktır?
               4- Mevcut müstecirin son ihalede aynı işletmeye 150 bin TL teklif verdiği bilinmektedir. Sizce 10 Bin TL’sini İnönü Parkını işleten mevcut müstecir her ay kazandığı haksız 140 bin TL’sini hangi hayır işlerinde kullanmaktadır?
               5- Adli süreç devam ederken basında mevcut müstecirle yol denetlemesine çıktığınız fotoğraflar boy boy görünmektedir. Zat-ı aliniz mevcut müstecirin engin işletmeci deneyiminden mi yararlanmaktasınız?               6-Önümüzdeki süreçte tekrarlanacağını ifade ettiğiniz ihaleye girecek kişilerin basına yansıyan bu fotoğraflarla baskı altına alınmak istendiği izlenimi doğurmasından endişe etmiyor musunuz?

Derin endişe duymaktayız
MHP olarak Ay’dan sorularını cevaplamasını beklediklerini dile getiren Albayrak, “talebimiz bir an önce bu sorulara mantıklı cevaplar verilmesidir. Aksi takdirde bir önceki başkanın yaşamış olduğu talihsiz olayı kendisinin de yaşamasında derin endişe duymaktayız.” ifadelerini kullandı.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (20)
akpli 4 yıl önce
il başkani cahit aydin memet keleşgibiler yuzunden bende bi akpartili olarak ailem ve dostlarim akpartiye bundan sonra oy yok bilgilerinize arz ederim
Serdar 4 yıl önce
Birazda şu Keleşin 16 Milyon harcadım diyerek hiçbir işe yaramadan kapatılan hecinler çöplüğünü de tartışmaya açsak ne güzel olur.
kemal 4 yıl önce
akp nin koltuk değneği oldunuz,kime rüzgar yapıyorsun.Kaynaslı belediyesinin alt yapı ihalesini sen almadın mı
Talan 4 yıl önce
Değişen bir şey yok. Talan'a devam. Ömer başkan çok açık sorular sormuş. Ama emin olun cevapları gelmeyecektir. Düzce Akp teşkilatındaki temizlik çok derin bir şekilde devam etmelidir. İltihap her yeri sarmış. İşe bu fotodan başlanmalı.
Fotoğraf 4 yıl önce
Yukarıdaki fotoğrafta bir Hikmet efendinin bir de yeni başkanın vücut diline bir bakın ve 1.5 yılın Düzce de nasıl geçeceğini anlayın artık...
İŞSİZ VATANDAŞ 4 yıl önce
YE KÜRKÜM YE. YÜCE ALLAHINDA BİR HESABI VARDIR. SİZİ SANDIĞA GÖMMEK FARZ OLDU.
DÜZCELİ 4 yıl önce
Kardeşim sizin zihniniz çalışmıyo mu? Koskoca park bir kişiye ihale edilirmi. verirseniz o adam o parkın kralı olur. Yemin ediyorum o parkı cahit aydına yada başkabir kişiye tek olarak ihale edin on tane oyum var size bir tane oy moy yokk.
Kasabalı 4 yıl önce
Arkadaşlar, Düzceyi Sevenler, Bu memlekete aşık olanlar...
Lütfen bu maddeleri kopyalayarak CİMER'e ve BİMER'e yazın Haberi okuyan 5 bin kişi varsa hepsi yapsın. sonucu hep birlikte görelim...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın