banner851

banner614

MİNİBÜSÇÜLER İSYANDA!

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “1500 ile sınırlandırdık” dedi, sayı 2679'a çıktı. Neredeyse açıklanan rakamın 2 katı satışı yapılmasına karşılık sadece 850 adet S Plakalı minibüs trafikte hizmet verirken, geri kalanın çekmecede olduğu belirlendi. Belediyenin satıştan elde ettiği rakam ise dudak uçuklatacak cinsten: KDV hariç 21 Milyon TL!

banner619
Gündem 02.11.2016, 18:37 02.11.2016, 18:54
10389
MİNİBÜSÇÜLER İSYANDA!

Yürürlüğe girdiği günden bu yana tartışmalarla adından söz ettiren S Plaka uygulaması konusunda şimdi de minibüsçülerin “Kandırıldığı” iddia edildi. Gerekçe olarak ise Başkan Keleş'in 15 Temmuz 2015 tarihinde kameralar karşısında yaptığı “S plakaları 1500 sayısıyla sınırlandırdık” açıklaması gösterildi. Başkan'ın altını çizerek “Bir hak gaspı ya da rant söz konusu değildir” dediği S Plaka dağıtımı konusunda açıklanan rakamın çok üzerine çıkıldığı ortaya çıktı.

İLK 70'İ 25 BİN GERİ KALANI 7 BİN 500 TL
Belediye sınırlarında servis yapmak için şart koşulan S Plaka, “sınır 1500” açıklamasına karşın belediye meclisi kararı ile 2 bin 679 adet dağıtıldı. Ancak dağıtımın bu kadar yüksek olmasına karşılık trafikte sadece 850 adet servisin aktif olarak hizmet verdiği ve 1829 plakanın ise yastık altında beklediği gündeme geldi. 25 bin TL bedeller ihaleye çıkan S plakalardan bugüne kadar belediyenin kasasına giren rakamın ise 21 milyon lira olduğu öğrenildi. Diğer yandan ilk 70 adedinin 25 bin TL'ye geriye kalanın ise 7500+KDV bedeliyle satıldığı iddia edildi.

YENİ GELİR KAPISI MI?
Açıklanan rakamın neredeyse 2 katı oranda S plaka dağıtılması Düzce Belediyesi'nin ekonomik darboğazdan çıkış için formül arayışlarını akıllara getirirken, “korsana dur denilecek” denilerek lanse edilen uygulama mücavir alan şartı nedeniyle minibüsçülerin belini büktü.

1500 ADET DAĞITILACAKTI 2769 OLDU
S Plakanın yalnızca mücavir alan sınırlarında içerisinde geçerli olması minibüsçü esnafının iş sahasını kısıtladı. Söz konusu sınırların ihlali durumunda ciddi miktarlarda cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalacak olan minibüsçüler, mağduriyet yaşayacakları endişesiyle iş yapamaz hale geldi. Minibüsçüler belediye sınırları dışında araçlarını çalıştırabilmek için alması gereken belge için ise kaynak üretememekten muzdarip.

S Plakanın dağıtımı Bolu Belediyesi tarafından ise sektörde aktif olan işletme ve kişilerle sınırlandırılarak dondurulmuştu.

KAYNAK ARAYIŞI YALNIZCA S PLAKA İLE SINIRLI DEĞİL
Öte yandan Düzce Belediyesi'nin kaynak arayışı yalnızca S Plaka ile sınırlı değil. Belediye, artezyen kullanan kurum ve kişilere 15 gün içerisinde abonelik açtırmaları gerektiğini ilanla bildirmeye devam ediyor. Karara uymayanlar için yasal ve cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Yorumlar (46)
social democrat 5 yıl önce
Bunları chplilerin falan degil, akplilerin kendi icinde yolsuzluklarını anlattığı adamı belediye başkanı seçmeden önce düşünecekti sayın düzce halkımız
Zzz 5 yıl önce
Oy verenler düşünsün beter olun..
Hilmi 5 yıl önce
15 temmuzda bizi sokağa cağıran sayın reisi cumhurumuz inşAllah bu keleşinde kalemini kıracak Allahtan tek isteğim budur
Can . D 5 yıl önce
DÜZCE KASABA AKCAKOCA HENDEK SAKARYA ARASI NEDEN TIRANVAY HATDI YAPILMIYO SIMDI DAHA IYI ANLADIK BASKAN HIZMET EDECEKSEN ÖNCE VIZYONUN PILANIN OLSUN YETER YA SENE 1977 DÜZCE KASABA AKCAKOCA HENDEK SAKARYA MÜNÜBÜS YOLCULUGU TIKIS MIKIS SENE OLDU NERDEYSE 2017 HALA AYNI KAFA YETER YA BIZDE CAG ATLAYALIM DÜZCELI OLARAK BASKAN BIR ELETIRIK KABLOLARA YERIN ALTINE ALINSIN YKÖY YOLLARI SEHIR ICI YOLLARI KALITELI ASVALT OLSUN BASKAN DÜZCEMIZE YENI SITAT YAPILSIN 40 BIN KISILIK ÜSDÜ ACILIR KAPANIR MODERN TÜRKIYEMIZDE TEK OLSUN BUNLARI YAPACAK YÜREK LAZIM ODA BASKANDA YOK MILLET VEKILLERI VALI NE IS YAPAR HE BU YAZDIKLARIMI OKURLARSA HAYEL KURMUS DERLER E ZIZLERDE VIZ YON YOK POREJE YOK HIZMETIN H SI YOOK DÜZCEMIZ HIZMET BEKLIYO AMA MEGA POREJELER YAZDIKLARIM
Servisci81 5 yıl önce
Sakarya,Bolu burnumuzun dibinde arac sayisina tescile gore S plaka verilirken burda sadece kac tane istiyon diye soruldu vezne gosterildi araban varmi diye bile sorulmadi zikkimin kokunu yesinler hala tahtit getiremiyorlar cunki isin icinden çıkamıyorlar Allah cc tez zamanda cezanizi versin haramzedeler
Düzceli 5 yıl önce
Kayyum atanacak kadar var belediye,müfetişler ansızın gelseler hesap kitap düzeltemezler.
Düzceli 5 yıl önce
Arkadaşlar Mehmet keleş tam gaz yoluna çıkmış siz kime ne anlatıyorsunuz
Düzceli 5 yıl önce
Keleş parayı sever sizlerde verirsiniz,belediyede boşta masa sandalye kalmadı eş dost akraba alımları titizlikle devam ediyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın