banner851

banner614

Muhtarlar Derneği'nde sorunlu Başkanlık seçimi

Yerel seçimlerin ardından bugün de Düzce Muhtarlar Derneği'nde Başkanlık seçimleri yapıldı. Olaylarla geçen seçimin resmi sonuçları ise itirazlar nedeniyle hala açıklanamadı.

banner619
Gündem 19.04.2009, 20:14
203
Muhtarlar Derneği'nde sorunlu Başkanlık seçimi

Başkanlık ve muhtarlık seçimlerinin ardından şimdi de Muhtarlar Derneği'nde 10. Olağan Kongre heyecanı yaşandı. Kızılay Düğün Salonu'nda yapılan Olağan Kongre, yaşanan itirazlar ve olaylarla adından sözettirdi. Seçimde Başkanlık yarışı eski Başkan Aydın Dursun ile Duraklar Köyü Muhtarı Erol Tayhan arasında geçti. Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal, Genel Başkan Yardımcısı Emin Ali İşler Divan Başkanı olarak seçimlere katılırken, kongreye Teşkilat Başkanı Mehmet Ilgaz, Belediye Başkanı İsmail Bayram ve çok sayıda muhtar katıldı.

227 muhtarın katıldığı seçimler sonucunda ise 104 oy Erol Tayhan, 103 oy da Aydın Dursun aldı. Dursun, tek oy fark olduğu için seçimlere itiraz ederken Divan üyeleri seçimleri değerlendirmeye aldı. Olaylarında yaşandığı Kongre de resmi olmayan sonuçlara göre Erol Tayhan Muhtarlar Derneği Başkanı olurken seçim sonuçlarının yapılacak değerlendirmelerin ardından resmileşmesi bekleniyor.

banner844
Yorumlar (0)