banner851

banner614

MUHTARLARA ÇÖPTEN DERT YANDI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, çöp sorunu ile ilgili muhtarlara dert yandı. Merkez mahalle muhtarlarına verdiği yemekte konuşan Keleş, her gün Düzce genelinde 400 tona yakın çöp çıktığını ve bunu Melen kenarına dökmek zorunda kaldıklarını belirterek, Hecinler'deki katı atık depolama tesisinin hizmet vermesindeki gerekliliğe işaret etti. Ayrıca yaza kadar tüm mahallelerdeki yol ve doğalgaz eksikliklerinin giderileceği sözünü verdi.

banner846
Gündem 05.01.2017, 12:25 06.01.2017, 12:38
1800
banner844
banner785
Düzce Belediyesi Başkanı Mehmet Keleş, merkez mahalle muhtarları ile Erguvan Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi. Belli periyotlarla muhtarlarla buluşan Başkan Keleş, dün akşam gerçekleşen yemekli toplantıda, hem belediyenin mahallelerde yürüteceği çalışmalar hakkında bilgiler verdi hem de krize dönüşen çöp konusu ile ilgili muhtarlara yakındı. 

Çöpler Melen kenarına dökülüyor
29 yıllığına Ankaralı bir firmaya kiraladığı Hecinler mevkiindeki katı atık depolama tesisinin Düzce için önemli ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Başkan Keleş, Düzce genelinde günde ortalama 400 ton çöp çıktığını  ve tesis kullanılamadığı için bu çöplerin Melen kenarına döküldüğünü söyledi. Tesisten kötü koku yayılmaması için gerekli önlemlerin alındığını vurgulayan Başkan Keleş, civarda yaşayan halkın şiddetle karşı çıktığı ve direnşe geçtiği tesisin kullanılması gerektiğini ifade etti.

Yaza kadar bozuk yol sorunu bitecek
Düzce Belediyesi tarafından bahar aylarında başlayacak alt ve üst yapı çalışmaları konusunda muhtarları bilgilendiren Başkan Keleş, en çok tepki çeken bozuk yolların şikayet konusu olmaktan çıkacağını söyledi. Ağırlıklı olarak alt yapı çalışmaları sonucu derin çukurların oluştuğu yollarla ilgili özellikle yağışlı havalarda serzenişler tavan yaparken, Başkan Keleş, bahar aylarında dökülecek 250 bin ton asfaltla yolların yaza yeni haliyle gireceğinin sözünü verdi.

Doğalgaz ve muhtarlık binası sözü
Ayrıca toplantı sırasında DERGAZ yetkilileri ile telefonda görüşen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, doğalgaz gitmeyen mahallelerin de yine yaza kadar bu hizmete kavuşacağını belirtti. Düzce Belediyesi olarak mahalle muhtarlarının daha verimli çalışması adına başlattıkları hizmet binası yapım çalışmalarına da değinen Başkan Keleş, muhtarlık binası olmayan mahallere yeni hizmet binası yapılacağını kaydetti.

Öte yandan Düzce merkeze bağlı 56 mahalleden yaklaşık 40 muhtarın katıldığı toplantıda, muhtarlar, sadece yol ve doğalgaz konusundaki beklentilerini dile getirirken, hiçbir şikayet konusu gündeme gelmedi.
Yorumlar (24)
Belediye 4 yıl önce
Keleş çözüm istemiyor çünkü Ankaralı firmaya göbekten bağlı!
Keleş 4 yıl önce
Hecinleri açmazsanız ben de Melen kenarına dökerim!
Ayrıca hecinlerim barajın yanında olmasından içme suyu havzası üzerinde olmasından ayrıca bir keyif alıyorum! Hele çukur kazıp burası dünyanın en modern tesisi demem yok mu! Süperim ya!
Can . D 4 yıl önce
AK PARTI YOLLARA COK ÖNEM VERIYO BASKAN MEHMET KELESIN UMRUNDA DEGIL OLSAYDI DÜZCEMIZ ALT YAPISIYLA SU GOGARLI ALTYAPILI SÜPER KALITELI KALIN ASVALT YAPILIRDI ELETIRIK TELLERI YERIN ALTINA ALINIRDI BASKANA SORUYORUM NEDEN YAPILMADI BUNLAR
ASABİ 4 yıl önce
yemezlerrrrrrr
vatandaş 4 yıl önce
Arkadaşlar muhtarların korkusu hemen hemen her birinin oğlu kardeşi vs belediyede çalışıyor korkuyu anladınızmı.
CEVAP 4 yıl önce
SAYIN MELİH BEY 3-4 AY DEĞİL 3-4 SENE BEKLESENİZ HİÇ BİR ŞEY DEĞİŞMEZ. MEHMET KELEŞ BELEDİYE BAŞKANI (!) BOLU BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ALAATTİN YILMAZIN YANINDA 100 SENE STAJ GÖRDÜKTEN SONRA YAPILACAK MÜLAKATI GEÇERSE BELEDİYE BAŞKANI OLUR
adnan 4 yıl önce
YAZIK MUHTARLARIDA SİYASETE KURBAN VERMİŞİZ DEMEKKİ MUHTAR SEÇİMLERİNDE KIRİTERLERİ İNSANLARIMIZ YENİDEN ĞÖZDEN GEÇİRMESİ HAYIRLI OLACAK
Düzceli 4 yıl önce
Muhtarlar su akar yel kalır.korkmayın yakını belediyede çalışan muhtarlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık