banner851

banner955

MÜRACAAT ŞARTI KALDIRILDI

Elektrik, su ve gaz sayaçlarının doğru çalışıp çalışmadığının tespit edilmesi için yazılı müracaat şartı kaldırıldı.

Gündem 11.06.2017, 14:08 11.06.2017, 15:39
4558

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Ölçü ve Ölçü Aletleri· Muayene Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Ölçü ve Ölçü Aletlerinden Alınacak Muayene ve Damgalama Ücret Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Ölçü ve Ölçü Aletlerinin İthalat ve İhracatında Uygulanacak İşlemlere Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, ölçü ve ölçü aletlerinin doğru çalışıp çalışmadığının tespit edilmesi için yazılı müracaat şartı kaldırıldı.

Tüm işlemler elektronik ortamda yapılacak
Elektrik, su ve gaz sayaçlarının doğru çalışmadığı veya çalışmasından şüphe edildiği hallerde, yapılacak başvuru üzerine sayaçlar yerlerinden söktürülerek Ölçüler ve Ayar Teşkilatı tarafından, ayar istasyonunda şikayet muayenesine tabi tutulacak.

Periyodik muayeneler için bağlı bulunulan Ölçüler ve Ayar Teşkilatı ile Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluklarına başvurulacak. Başvuruda ölçü ve ölçü aletinin cinsi, markası, numarası, kapasite bilgilerinin bulunması gerekecek.

Söz konusu yönetmelikler kapsamındaki çeşitli işlemlerin de elektronik ortamda yapılmasının önü açıldı. (Kaynak: Haberler.com)

Yorumlar (2)
DZC81 5 yıl önce
GELDİLER HABERİMİZ YOKKEN SAATİ DEGİŞTİRDİLER? ÇOLUK ÇOCUK KÖYE GİTTİ EVDE KİMSE YOK Bİ BEN BENDE SÜREKLİ KALMIYOM 2 AY SONRA NEYMİŞ KABLOLAR YANLIŞ BAGLANMIŞDA GEÇMİŞE DÖNÜK BEDEN BİR SENELİK PARA ALDILAR.
SEDAŞ HAKKINI VERMİYOR 5 yıl önce
ÖZELLİKLE SEDAŞ NE YAPACAK BU KONUDA MERAK EDİYORUM.2 YIL ÖNCE ELEKTRİK SAYAÇLARINI YENİLEDİLER ANCAK 1 YIL SONRA ÇOĞU ARIZA VERDİ BİR ÇOK KİŞİYE AYLARCA FATURA GELMEDİ SAYAÇ (ONLARDA FARKINA VARAMADI)YAZANLARLA HABER VERDİK ÖYLE DEĞİŞTİLER
Yeni Sayımız