banner851

banner614

NEDEN İPTAL ETTİĞİNİ İLK KEZ AÇIKLADI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, ikinci kez iptal kararı aldığı İnönü ve Avni Akyol parklarına yönelik ihaleler konusunda Öncü TV’nin ‘Günün Konuğu’ programına özel açıklamalarda bulundu. İhalelerdeki kıyasıya rekabet sonucu kira fiyatlarının çok aşırı yükseldiğine işaret eden Başkan Ay, “Bu fiyatlarla vatandaşa uygun ve kaliteli bir hizmet yapılamayacağını gördüğüm için bu yönde bir karar verdim.” dedi. Diğer taraftan bayramın 2. günü açılışı gerçekleştirilecek Melen Su Park’ta yeni bir lunapark alanı da oluşturulduğunu belirterek, tüm Düzceliler’i açılışa davet etti.

banner846
Gündem 12.06.2018, 17:41 13.06.2018, 18:00
4141
banner844

İnönü ve Avni Akyol parklarına yönelik 24 Mayıs’ta düzenlenen ikinci ihaleler Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından bir kez daha iptal edildi. Başkan Dursun Ay, ihaleleri neden ettiğini Öncü TV’nin ‘Günün Konuğu’ programında açıkladı. Ayrıca Ramazan Bayramı’nın ikinci günü kısmen açılışı gerçekleştirilecek olan Melen Su Park projesinin son durumu hakkında bilgiler verdi.

İlk ihaleler 28 Eylül’de yapılmıştı
Yıllarca sözleşme yenilenerek mevcut müstecirlere verilen İnönü ve Avni Akyol parkları için 28 Eylül 2017 tarihinde düzenlenen ilk ihale o dönem istifa ile boşalan koltuğa yeni oturan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından iptal edilmişti. Aylar sonra 24 Mayıs 2018 tarihinde bu kez Avni Akyol Parkı’ndaki işletmelerin parça parça verildiği ihalelerde taliplilerin kıyasıya yarışması sonucu kira bedellerinin uçuk fiyatlara yükselmesi Başkan Dursun Ay’ı yine iptal yönünde karar almaya itti. Düzce Belediyesi’nin bir kamuoyu açıklaması ile duyurduğu ihale iptallerine ilişkin Öncü TV’nin ‘Günün Konuğu’ programında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Ay, şöyle konuştu:

“Kira fiyatlarının çok aşırı yükseldiğini gördüm”
“Biz geldiğimiz günden itibaren vatandaşımızın bu şehirde daha rahat etmesi, yaşam kalitesini daha da arttırmak için gayretler sarf ediyoruz. Oradaki müstecirler parkları kendi alanlarının dışına çıkartmıştı. Onları kendi alanlarına çektik. Orayı artık belediyemiz çalıştırsın diye düşünüyoruz. Belediyemizden başka birisinin orada daha uygun fiyatlarla vatandaşımıza hizmet edemeyeceğini düşünüyoruz. Bu konuda yapmış olduğumuz ihalede şunu gördük. Kira fiyatlarının çok aşırı yükseldiğini gördüm. Bu fiyatlarla vatandaşa uygun, kaliteli bir hizmet yapılamayacağını gördüğüm için özellikle bu yönde bir karar verdim. Dolayısıyla belediyemiz orada vatandaşa daha kaliteli ve daha ucuz bir hizmet vermesi için belediyemizin yapması yönünde karar verdik. Parkları halkımıza açacağız. Vatandaş gelecek parkları kendi yeriymiş gibi kullanacak. Kesinlikle onlara müdahale edilmeyecek. Vatandaşımız kendi evinden getirecek parkta çayını içecek, poğaçasını yiyecek gerekirse orada çalıştırdığımız yerden çayını simidini söyleyecek. Biz tamamen vatandaş odaklı parklarımız çalıştırmayı düşünüyoruz.”  “Kendisi de işletebilir, şirkete de verebilir”
Parkları Melen Su Park’ın işletmesini de ihaleyle alan belediye şirketi YEYPAŞ’a verilip verilmeyeceği konusunda ise şunları kaydetti:

“Belediyemiz direkt kendisi de işletebilir gerekirse şirkete de verebilir. Erguvan Sosyal Tesisimiz gibi belediyenin kendi şirket de çalıştırabilir.  O konuda arkadaşlarımız hukuki anlamda da çalışıyorlar. Kültür hizmetleri adı altında çalışabilir. Belediyemizin çeşitli birimleri bu işi yapabilir. Bizim gayemiz vatandaşa kaliteli ve ucuz bir hizmet verebilmek.”

“YEYPAŞ’a verirsek başkasına kiralayamaz!”
Başkan Ay, işletmeciliğin YEYPAŞ’a verilmesi halinde YEYPAŞ’ın işyerlerini 2. kişilere kiralayıp kiralamayacağı konusunda ise net konuştu ve "Kesinlikle başka kişilere verilmeyecek.” dedi.

“Melen Su Park’ta bir bayram havası estirmek istiyoruz”
Söz Düzce Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında gösterilen Melen Su Park’a geldiğinde ise ekiplerin açılışa hazırlık için yoğun şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Bayramın 2. günü saat 20.00’da açılışı gerçekleştirilecek projenin henüz tam anlamıyla bitmediğinin altını çizen Başkan Ay, şunları kaydetti:  “Bir açılış değil bu. Çünkü daha bitmedi bazı kısımları. Suyun şişirme konusu daha uzun sürecek ama diğer kısımlarımız bitti. Orada bir bayram buluşması yapmayı düşünüyoruz. Köprümüzü ışıklandırıyoruz. Ayrıca Lunaparkımız var orada. Çocuk oyun parkları. Bütün alanları donattık. Orada görsel bir bayram havası estirmek istiyoruz.” dedi.

Atlı Zabıta Projesi de başlıyor
Düzce’de bir ilk olan Atlı Zabıta Projesi’nin de Melen Su Park açılışı ile hayata geçirileceğini açıklayan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şu ifadeleri kullandı:

“Açılışımızda atlı zabıtalarımız olacak. İlk defa orada devreye girecek. Bütün Düzceliler’i oraya bekliyoruz. İlk defa orada görecekler atlı zabıtaları.” dedi.

Bayramda lunapark da hizmette…
Projenin çok fonksiyonlu olduğunu barındırdığı sosyal donatıları sıralayarak anlatan Başkan Ay, şöyle konuştu: “Orada ormanlık bir alanımız var. Orada mangal bölümü oluşturuyoruz. Çocuk oyun alanlarımız var çok yoğun bir şekilde. Oturma gruplarımız var Melen’in kenarında. İnsanlar dinlenecekler. Düğün salonumuz var. Artık düğün yapılırken oradaki boğaz köprüsünden gelin damat gelecek salona doğru. Çok nostaljik bir durum oluşacak. Işıklandırma sistemimizi en son sistem yaptırdık. Işıklandırmayı görmek için özellikle akşam saatine aldık ki köprümüzün ışıkları görünsün. Çevre düzenlemeleri yapıldı. Ayrıca orada spor alanlarımız var. Voleybol, basketbol, tenis kortları. Bütün sporcularımızda gelecekler. Herkesin kullanıma açık bir alan olacak. Halkımızın Düzce’de sıkıldığı anda hava alacağı en kısa noktada dinlenebilecekler. Hatta evden kahvaltılıklarını alıp gidip orada otururlar. İsteyen kahvaltısı yapar, isteyen mangalını yapar, isteyen çocuklarını oynatır. Orası bir yaşam alanı. Lunapark sıfır gibi. Lunaparkı çalıştıracak kişiyle görüştük ama daha büyük bir dönme dolap getirecekti yetiştiremedi. İleriki zamanlarda daha büyük bir dönme dolap getirecek. 5 yıllık sözleşme yaptık kendileriyle. Talebe göre kendisi aletleri zaman içinde değiştirecek. Lunaparka gitmek isteyenler gidebilir. Herkes istediğini bulabilecek orada.”
 

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (32)
AK-ADALET 3 yıl önce
ATMA ZİYA DERLER ADAMA..İNSANLARIN AKLIYLA OYNAMAKTAN VAZ GEÇİN SAYIN BAŞKAN.NEYMİŞ YÜKSEKMİŞ.YÜKSEK İSE ONU ALAN DÜŞÜNSÜN.KALDIKİ YEYPAŞ NEREYİ İŞLETEBİLDİDE BURALARI İŞLETEBİLECEK SAYIN BAŞKAN YAPMAYIN .DESENİZE ESKİ SAHİBİ BEYİ GEÇEMEDİK MALESEF İPTAL EDİYORUZ DİYE .İNSANLAR HERŞEYİN FARKINDA AMA BİR SİZ DEĞİLSİNİZ.ALDANMAYIN KANDIRILMAYIN SAYIN BAŞKAN ETRAFINIZDAKİLERİN LAFINA KANMAYIN LÜTFEN.
düzceli 3 yıl önce
cedidiye cami arkasına bir ağır yaparsınız o akşama kadar camin arkasındakı kavelerde zaten düzcenin başka sorunu yokmuş gibi yok tranvay yol atlı zabıta ya arkadaş bizim yolumuz yok konsevre kutusu kadar carşımız var zaten
Osman 3 yıl önce
Parklar konusunda helal olsun sayın başkanım. Zihniyet bu olmalı diye düşünüyorum. Çok cesur bir karar. Bisiklet yolu çok önemli, düzcenin çehresini değiştirir.
Avm önü 3 yıl önce
Sayın belediye baskanım avm önününe yayaların yürüs alanlarına araba cekiyolar simens tarafındaki kaldırım komple araba park yeri oluyo bebek arabaları ile gecemiyoruz aksam saat 7den sonra arabadan gecılmıyo
Bisiklet 3 yıl önce
Düzce gibi düz bir şehirde bisiklet yolları çok yetersiz, Belediyenin bu soruna da bir çare bulmasını istiyoruz.
Zeki 3 yıl önce
Yapma başkanım heryer asvalt taş o beygirlere nal mı dayanır onun yerine bir temizlik ekibi kurup düzce deki umumi tuvaletleri ücretsiz yapıp oraları temizlet ki insanlar medeni bir il de yaşadığı nı hissetsin
Oksford 3 yıl önce
hani kervandan hastaneye dereboyu yürüyüş yolu...
nedir 3 yıl önce
atlı zabıta nedir ya şaka gibi yapmayın bu saçmalıkları keleşi anımsatıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
hafif yağmur