banner851

banner955

ÖĞRENCİ BİNİŞ FİYATI 5 LİRA OLDU

Düzce Belediyesi Haziran ayı meclis toplantıları gerçekleştirilen ikinci toplantı ile sona erdi. Meclis Başkanvekili Hüdaver Gösterişli başkanlığında gerçekleştirilen toplantı da komisyon ve encümene havale edilen 20 gündem maddesi karara bağlandı. Alınan karara göre, şehir içi minibüs ücret tarifesine de zam geldi.

Gündem 10.06.2022, 16:00 12.06.2022, 13:58
4241
banner986

Düzce Belediyesi Haziran ayı meclis toplantılarının ikincisi, encümen ve komisyonlara havale edilen 20 gündem maddesinin karara bağlanması ile sona erdi. Toplantının en önemli gündem maddelerinin başında şehir içi minibüslerinde ulaşım ücretine gelen zamlar oldu.

ULAŞIMA YÜZDE 10 İLA YÜZDE 45 ARASINDA ZAM
Haziran ayı ikinci oturumunda, bir önceki meclis toplantı tutanak özetinin oy çokluğu ile kabul edilmesinin ardından komisyonlara havale edilen gündem maddelerine geçildi. Plan ve bütçe komisyonunda görüşülen ek ödenek, yurt dışı görevlendirme, norm kadro değişikliği ile yolcu taşıma ücretleri ve Genç Kart 81 ücreti, hafriyat döküm ücreti yaş sebze-meyve halindeki kantar ücret tarifesi, park ve bahçeler müdürlüğüne araç alınması maddeleri oy çokluğu ile kabul edildi.

ÖĞRENCİ BİLETİ 5 LİRA TEK KULLANIMLIK BİLET 9 LİRA OLDU
Belediye Meclisinde oylamaya sunulan ulaşım ücretlerine zam yapılmasını, AK Parti ve MHP grubu kabul etti. İYİ Parti grubundan gelen 2 çekimser oy ile zam yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

Yeni alınan zam kararına göre fiyatı 7 lira 90 kuruş olan tek kullanımlık bilet fiyatı 9 liraya çıkarıldı. 3 lira 90 kuruş olan öğrenci fiyatı 5 liraya, 4 lira 90 kuruş olan sivil vatandaş fiyatı 7 liraya yükseltildi.

Yeni zamlarla beraber aylık fiyatı 81 lira olan genç kart ise 150 liraya yükseltildi.

Komisyon üyeleri tarafından da oy birliği ile kabuk edilen zam kararının, önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesi bekleniyor.


Ahmet Çelik

banner844
Yorumlar (25)
Buğkan 2 ay önce
30 yıldır yönettikleri DÜZCE nin hali.Bu zihniyete yakışır bir durum..
Haram zıkkım olsun 2 ay önce
Allah bu zammı onaylayanları bizden beter hale getirsin. Haram zıkkım olsun size gelen her kuruş param
Cash81 2 ay önce
Faruk özlü ve meclis hepinizin boğazında kalsın
Maaşa zam yok herşeye zam 2 ay önce
Bisiklete biner gezeriz artık
Zühtü 2 ay önce
İmamoğlunu zam yaptı diye tefe koyanlar neredesiniz.
vatandaş 2 ay önce
minibüs sahıpleri cok magdurdu ıyı barı şimdi rahatlarlar biraz
Düzceli 2 ay önce
Sanırım uçuyoruz lütfen kemerlerinizi bağlayınız. Bu arada 65 yaş üstü binişler günlük 2 biniş ile sınırlandırılmalı
Öğrencinin Sesi 2 ay önce
Düzce’de dümdüz yol gidiyor araçlar ve mesafe kısa.Öğrenci 5₺ çok fazla.Yıllarca Beçikoopu zengin ettiniz öğrenciler üzerinden yetmedi mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık