banner851

banner955

OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

Kamu-Sen’in yaptığı basın açıklaması sırasında okunan İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmayan, Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen ve işini geri istediği gerekçesi ile oturma eylemi yapan Alev Şahin ve yanındaki arkadaşının gözaltına alınarak serbest bırakılmasının ardından bir vatandaş tarafından protesto ediliyor. “Uğruna şehit verdiğimiz İstiklal marşımıza saygısızlık gösteren kişi ve kişileri protesto etmeye karar verdim” diyen İlhan Koç da oturma eylemine başladı.

Gündem 19.02.2018, 16:06 19.02.2018, 18:31
6129
banner1032

İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmayan mimar Alev Şahin ve arkadaşına İlhan Koç isimli bir vatandaştan “Uğruna şehit verdiğimiz İstiklal marşımıza saygısızlık gösteren kişi ve kişileri protesto etmeye karar verdim” diyerek tepki geldi.

Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde çalışırken 6 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden ihraç edilen ve yaklaşık 1 yıldır Avni Akyol Parkı’nda bulunan Zabıta Noktası’nda oturma eylemi yapan Alev Şahin ise Kamu-Sen’in basın açıklamasında İstiklal Marşı okunduğu sırada ayağa kalkmadı.

14 Şubat tarihinde gözaltına alınmalarının ardından çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan Şahin ve arkadaşı aynı yerde oturma eylemine kaldığı yerden devam etti.

Tüm bunların ardından İlhan Koç isimli bir vatandaş, Şahin’in eylem yaptığı yerde eline aldığı “İstiklal Marşımıza Saygısı Olmayanın Ben de … (Protesto Ediyorum)” yazılı pankart ile protesto etti.

“İstiklal Marşımızı protesto edenleri protesto ediyorum”
Koç, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin kritik dönemden geçtiği bu günlerde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu zamanda onlarca şehit verirken, İstiklal Marşımızı tekrar yazdırmamaya, şanlı ay yıldızlı bayrağımızı yere düşürmemeye yeminliyken İstiklal Marşımıza karşı yapılan bu saygısızlığa vatansever bir Düzceli olarak kayıtsız kalamayacağımı anladım.

Bu aşamada bende işini geri isteyen ancak halkın bazı değerlerine saygı göstermeyen özellikle uğruna şehit verdiğimiz İstiklal Marşımıza saygısızlık gösteren kişi ve kişileri protesto etmeye karar verdim. Bu yönde bende bu süreçten sonra İstiklal Marşımızı protesto edenleri protesto ediyor gerekirse vatan ve millet uğruna canımı seve seve feda edeceğime söz veriyorum.”
Basın açıklaması sonrasında oturma eylemine başlayan Koç’a esnaf ve vatandaşlardan da destek geldi. Kimi esnaf Koç’a çay ve kahve ikramında bulundu. Düzce Ülkü Ocakları ise yapılan protestonun çok yerinde olduğunu belirterek Koç’u tebrik etti.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (40)
Engin 5 yıl önce
Bir insanın ülkesine ve halkına verdiği değeri anlamak için yaptığı ise bakmak gerekir. Çalışırken adil mi, insanlara karşı davranışları iyi mi. Haksızlıklara karşı çıkıyor mu? İstiklal marşına katılmak, Bayrak sallamak yeterli değil dır.
Vatandaş 5 yıl önce
Vatansever olduğunu hain olmadığını iddia ederken istiklal marşımıza kaşı sergilediği bu tavır ne kadar haklı! Olduğunu ıspatlamış.. Daha çok beklersin görevine dönmeyi.. avazın çıktığı kadar bağır sen vatanseverim diye:))
Kasabalı 5 yıl önce
Şu ülkede milli değerlerin reklam malzemesi yapılmadığı bir alan kaldı mı acaba? En sonunda Konuralp'te itibar görmeyen birinin itibar kazanma malzemesi de olmuş, yazık.
gazcı 5 yıl önce
kimin dolduruşuyla ordasın
Eğitim şart 5 yıl önce
Düzcede kimsenin kimseye tahammülü kalmamış.Maçlarda marş okunurken gezinenler çok.Ordada vardı oturanlar cafenın arkasında..
ÖZKONURALPLİ 5 yıl önce
BU ŞAHIS KONURALPTE PEK DEĞER GÖRMEZ.FAZLA İTİBAR EDİLMEZ.BİRİLERİNİN GAZIYLA ORAYA OTURMUŞTUR.
Bu haberi okuyan kişi 5 yıl önce
İstiklal marsi okunurken kalkip kalkmadigina bakiyorsunuz da EZAN okunurken yatakta yatan birinin kalkipta düzgünce oturup oturmamasına neden bakmiyorsunuz ?
Duzceli adige 5 yıl önce
İlhan abi seni destekliyorum kim ne derse desin o kadinin ordan kalkmasi gerekiyo istiklal marsina saygisi olmayanin hic biseye veya kisilere saygisi olmaz bide giydigi onlun rengine dikkat edin ondan sonra destekleyin o bayani
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı