banner851

banner614

ÖZLÜ: ULAŞIMDA SIKINTI YAŞANMAYACAK

Düzce Belediyesi karla mücadele ekiplerinin ana arterlerde karları temizleyerek tuzlama çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi. Akçakoca Belediyesi karla mücadele ekipleri de dün akşam saatlerinde başlayan kar nedeniyle teyakkuza geçti.

banner619
Gündem 17.01.2021, 18:30
1559
ÖZLÜ: ULAŞIMDA SIKINTI YAŞANMAYACAK

Belediyeden yapılan açıklamada, Düzce Belediyesi karla mücadele ekiplerinin kar yağışının başlaması ile sahadaki yerini aldığı belirtildi.

Kar küreme çalışmalarını Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve başkan yardımcılarının da yakından takip ettiği kaydedilen açıklamada, "Belediyeye bağlı ekipler, ana arterler başta olmak üzere tüm yol güzergahlarında karları temizlerken diğer araçlar da kar yağışının yolları kayganlaştırması ve buzlanmasını önlemek için tuzlama çalışmalarını aksatmıyor. Karla mücadelede 3 greyder, 15 kepçe, 21 kamyon ve 102 personel aktif olarak görev alıyor." ifadesi kullanıldı.

Düzce Belediye Başkan Yardımcıları Cengiz Tuncer, Sinan İnan, Celal Kasapoğlu ve birim müdürlerinin, Bahçeşehir'de oluşturulan kriz masasında yapılacak çalışmaları harita üzerinden belirleyerek hazırda bulunan ekipleri sahaya çıkardığı kaydedildi.

Ekiplerin başta şehir merkezi olmak üzere Bahçeşehir ve Konuralp'te güzargahların açık kalması için sabaha kadar karla mücadele ettiği ve çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve eşi Onur Özlü'nün kar yağışının başlamasının ardından sahaya inerek çalışmaları yakından takip ettiği vurgulandı.

“Düzceliler müsterih olsun”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Özlü, kar yağışı hazırlıklarının günler öncesinde tamamlandığını belirterek, "Vatandaşlarımızın kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için tüm ekiplerimiz teyakkuzda bekliyordu. Düzce Belediyesi olarak gece de olsa çalışıyoruz.

100 kişinin üzerinde bir ekibimiz sahada çalışıyor. Bugün gece, yarın ve diğer günler de karla mücadele ekibi olarak çalışacaklar. Antik tiyatrodaki kazı ekibindeki arkadaşlarımız da bu çalışmalara katılacak. Düzce'de kar yağışında hiçbir ulaşım sıkıntısı yaşanmayacak. Düzceliler müsterih olsun. Çalışmaya katılan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum." dedi.

Akçakoca Belediyesi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor

Öte yandan Akçakoca Belediyesi karla mücadele ekipleri, dün akşam saatlerinde başlayan kar nedeniyle teyakkuza geçti. Karın meydana getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve şehirdeki günlük yaşamın aksamaması için öncelikle araç ve yaya trafiğin yoğun olduğu bölgeler olmak üzere tüm mahallelerde karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye ekipleri, kepçe ve greyderlerle karları temizlerken bir yandan da buzlanmanın önlenmesi için yollarda tuzlama çalışması yapıyor.

banner844
Yorumlar (3)
snowways 9 ay önce
birakin ne mucadelesi anayollar felc
konuralp li 9 ay önce
okan müdürüm bu kış varlığını belli etti
Sacma 9 ay önce
Ya o kdr yalan haber ki onu gectım burdan calısanların yonetici lerı okuyor aa calısanlar yalan soyluo oluyo 4 de cıktıgım ız halde 8 de evde olduk kalıcı konutlar kan ağlıo yok bılmm ne fln yalan dan iş yapmayın