banner851

banner861

"PARKE TAŞLI" YAMAYA EL ATILDI

banner619

Asfalt olan Kalıcı Konutlar Bağlantı yolunun bozulan bölümlerine geçtiğimiz kış parke taşı ile yapılan yama muhalefet tarafından "Her gün binlerce aracın geçtiği bağlantı yoluna yama olarak kaldırım taşı döşenir mi?" diyerek çokca eleştirilmişti. Bir önceki yönetimin acil çözüm olarak yaptığı bu uygulamaya son vermek için harekete geçen Düzce Belediyesi bağlantı yolu üzerinde daha önce parke taş döşenen bozulan kısımlara asfalt serildi.

banner846
Gündem 04.11.2019, 15:41 04.11.2019, 17:12
1361
banner844
Düzce'de geçtiğimiz ocak-şubat aylarında bağlantı yolundaki bozulan alanlara parke taşı ile yama çalışması yapılmış, bu durum siyasiler başta olmak üzere birçok kesimin tepkisini çekmişti.
Asfalt yola parke taşı döşenerek onarım yapılması uzun süre gündemden düşmeyince, Dursun Ay başkanlığındaki Düzce Belediyesi'nden "Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan şantiyemizde asfalt üretimi, kış mevsimi dolayısıyla hava sıcaklıklarının uygun seviyelerde olmaması nedeniyle mümkün olmamaktadır.Hammadde ve gerekli fiziki şartlarının elverişsiz olduğu durumlarda acil çözüm üretmemiz gereken bir durum söz konusu olduğundan mevcut sorunu gidermek ve trafik akışındaki riskleri ortadan kaldırmak amacıyla parke taş yama çalışması yaptık." bilgilendirmesi gelmişti. Aylardır bu şekilde hizmet veren yoldan beklenen çalışma başlatıldı.Kalıcı Konutlar Bağlantı Yolu üzerinde daha önce parke taş döşenen bozulan kısımlara asfalt serildi.


Başlatılan çalışmalar kapsamında parke taşlarını söken Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, trafik akışı üzerinde güvenlik önlemleri alarak çökme meydana gelen şerit üzerinde asfalt uygulaması yaptı. Daha önce yapılan çalışmanın geçici olarak kullanıldığını hatırlatan Fen İşleri Müdürlüğü yaptığı açıklamada "Şehir merkezimizin muhtelif noktalarında meydana gelen kot fakları, çukur ve çökmelere karşı geçtiğimiz dönemde parke taş uygulamaları ile olası kaza risklerini önlemeye çalıştık. Asfalt hammadde ve ihtiyaçlarımızın karşılanması ile vakit kaybetmeden parke taş döşenen noktalarda asfaltlama çalışmalarımıza başladık. Kısa süreli aksamalar ve çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, göstereceğiniz anlayış için teşekkür ederiz." denildi. HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (4)
Aa 2 yıl önce
Kendi kararlarıyla çelişen belediyemiz var. Uzmanımıza sorduk kilit taşı uygun açıklaması yapan belediye yine bu belediye.
Hasan 2 yıl önce
Saüdece orasımı daha yeni Düzce merkezden kazılan asfalt yerine parke taşı döşendi bumu vizyon projeler
Vatandas 2 yıl önce
2019 yazinda hic sicak asfalt yapilmadi
GECE GECE KOMEDİ 2 yıl önce
DÜN GECE ÇEVİRME VAR SANIP BÜTÜN ARABALAR GERİ VİTESLE KÖY YOLUNA DOĞRU DÖNÜYORDU ÇOK GÜLDÜM :D
15°
kapalı