banner851

banner955

PROTOKOLE DERS!

Düzce’de protokol etkili iletişimi öğreniyor. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü ve Düzce Valiliği işbirliğinde Düzce’de görev yapan idareci ve personele protokol yönetimi, etkili iletişim, beden dili ve diksiyon konularında verilecek 2 günlük eğitim programı bugün başladı. Programın açılışında konuşan Vali Zülkif Dağlı, 2002-2003 yılları arasında öğrencisi olduğu Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitü’nün artık Anadolu’ya açıldığını belirtti.

Gündem 29.11.2017, 15:36 30.11.2017, 16:07
1311

Düzce’de görev yapan idareci ve personele protokol yönetimi, etkili iletişim, beden dili ve diksiyon gibi pek çok konudan oluşan protokol yönetimi eğitim dersleri bu sabah Düzce Valiliği’nde gerçekleştirilen açılış toplantısı ile başladı. 29-30 Kasım tarihlerini kapsayan eğitim programının ilk gününe, Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Genel Müdürü Prof. Dr. Ender Aslan katıldı.

“Biz buraya öğrenci olarak girmekte bile zorlanmıştık”
Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü ile bu yıl ikincisi yapılan eğitim hakkında konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, şu ifadelerde bulundu:

“Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitümüzle bu yıl itibariyle ikinci etkinliğimizi yapmış oluyoruz. Birinci etkinliğimizi üniversitemizin salonunda gerçekleştirmiştik. Bu etkinliğimizi iki gün sürecek şekilde yapıyoruz. Ben de 2002-2003 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitü’nün öğrencisiydim. Bu enstitü farklı. 7-8 ay önce genel müdürümüzle yaptığımız görüşmede burada yapılan aktivitelerin çok daha fazla arttığını gördük. 2002 yılında biz buraya öğrenci olarak bile girmekte zorlanmıştık. Ama şimdi Anadolu’ya açıldığını, gönül coğrafyamıza açıldığını, öğrencisine ve kamu bürokrasisine açıldığını, yer aldığını görmüş olduk. Bu da gerçekten memnuniyet verici.”

Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kurumu tarafından verilecek protokol yönetimi eğitim programı kapsamında Düzce’de görev yapan yönetici ve personele TRT Spikeri Fulin Arıkan ve Emekli Kıdemli Albay Nurdan Bezik katılımcılara deneyim ve tecrübelerini aktaracak.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (4)
vatandaşş 5 yıl önce
merak ettim bu dersi şu bacak bacak üstüne atmış kendini beğenmiş hanımefendiii mi veriyor. Sayın vali dahil herkes etrafındakilere bir saygı içerisinde otururken bu neyin ispatı acaba. butür insanlar anca monşer yetiştirir.
Valimize 2 5 yıl önce
Kitaplar içerik olarak ebedi yapısı tartışılır.Yazara para kazandırma projesi.Duyduğuma gore milli eğitim de oda da verilmiş.Öğretmen değil mi kendisi,asli görevi kitap yazmak mi,maaşı nicin alıyor.Yanlış kere yanlış.Bunu da reise yazmali.
Valimize 1 5 yıl önce
Su kitap okuma projesine bir el atar mısınız? Bu proje birine para kazandırmaktan başka bir şeye yaramıyor.Kitapları talim terbiyeden onaylı bir çok seçkin yazar var, çoğu kitaplarda okullarda mevcut.Bu kitaplardan seçip okutsaydiniz.
Çok mu lazım 5 yıl önce
Kaç para ödendi onuda açıklar misiniz? Herşey bitti protokolumuz eksikti.Eski Turkiye kafası bürokrasi.Protokol demek vatandaşa duvar demek.Duvarları kaldırın.Reise yazacam.
Yeni Sayımız