banner851

banner614

RAKAMLAR KORKUTUYOR

banner619

Türkiye’deki 137 kadın sığınma evinde kalan ve şiddetten kaçan 12 binden fazla şiddet mağduru kadın, pazar günkü seçimlerde güvenlikleri sağlanamadığı gerekçesi ile oy kullanamayacak.

banner846
Gündem 23.06.2018, 12:49 23.06.2018, 18:04
2573
banner844

24 Haziran seçimlerine bir gün kala ortaya çıkan bazı rakamlar yaşanan sıkıntıları ortaya çıkarıyor. Ülkenin önemli sorunlarından olan kadına şiddet nedeniyle sığınma evlerinde kalan 12 bini aşkın kadın oy kullanamayacak.

Kimlikleri gizli tutulan ve nüfus cüzdanları olmayan sığınma evlerindeki kadınların sayı itibariyle fazlalığı da dikkatlerden kaçmıyor. Ülkede özellikle son günlerde ölümlere kadar giden kadın şiddeti görüntülerinin ön plana çıkması yaşanan durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Sığınma evlerinde kalan kadınların oy kullanamayacak olması bazı sivil toplum kuruluşlarının tepkisine neden olurken engelli ve hasta vatandaşlara uygulanan gezici sandık uygulamasının sığınma evlerinde kalan kadınlara da geçici kimlik çıkartılarak uygulanması isteniyor.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (3)
Doğrucu köylü 3 yıl önce
Yazıklar olsun ülkemizde güvenliğimizi sağlayamayanlara yazıklar olsun hani sandık taşınacaktı oralara taşıyın sandıgı daha da olmadı kimse evden çıkmasın evlere taşıyın çok üzüldüm biz nasıl bu hale geldik
. 3 yıl önce
BİR DÜŞÜN BAKALIM SENCE NEDEN OLABİLİR SEN VE SENİN GİBİLERİN HERŞEYE AT GÖZÜLÜĞÜYLE BAKMASINDAN OLABİLİRMİ ACABA
Hak 3 yıl önce
Saçmalık gezici sandıklar ne işe yarar doğuda bile sandık birleştiriliyor seçmen korunuyor bu neyin göstergesi
16°
kapalı