banner851

banner614

SAĞLIKÇILAR’DAN KINAMA!

banner619

Düzce’de sağlık sendikaları 1 Eylül Dünya Barış gününde, Diyarbakır’ın Kulp ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu Hekimi Dr. Abdullah Biroğul’un PKK’lılar tarafından öldürülmesini basın açıklamalarıyla kınadı.

banner846
Gündem 01.09.2015, 18:43
1579
SAĞLIKÇILAR’DAN KINAMA!
banner844
Türkiye 1 Eylül Dünya Barış Günü’ne acı bir haberle merhaba dedi. Diyarbakır'ın Kulp ile Lice ilçeleri arasında yol kesen silahlı PKK'lılar durdurmak istedikleri bir aracın kaçması üzerine ateş açtı. Saldırıda araçta bulunan Abdullah Biroğul yaşamını yitirdi.

Disk ve KESK bileşenleri adına bugün Spor sokak çıkışındaki noktada Eğitim Sen ve Ses sendika temsilcileri basın açıklaması yaparak terör örgütünü lanetledi.

Sağlık Ve Sosyal Hizmet Sendikası Temsilcisi Cemal Yılmaz, halka sağlık hizmetinin sağlıklı bir şekilde verilebilmesi için çatışma ve şiddet ortamının sona erdirilmesi gerektiğini ifade ederek TBMM’nin görevini yerine getirmesini istedi.27 Ağustos’ta nöbetten çıkıp evine dönerken öldürülen Hemşire Eyüp Ergen’i de hatırlatan Yılmaz,  Dünya Barış gününde savaşın durdurulması ve Barışın Tüm Ülkemize ve Dünyaya hakim olmasını dile getirdi.


SAĞLIK-SEN’DEN KINAMA MESAJI
Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık Sen Düzce Şube Başkanı Ayhan Büyükbingöl’de Diyarbakırda arabasının içinde Şehit edilen Sağlık Çalışanı Doktor Abdullah Biroğlu için kınama mesajı yayınladı.
Büyükbingöl mesajında, “Bu son eylem bir kez daha göstermiştir ki; eli kanlı terör örgütü ve destekçileri özgürlük, demokrasi, hak ve özgürlükler gibi söylemleriyle, kirli emel ve eylemlerini gölgelemeye, bu temiz değerleri de kirletmeye çalışmaktadır. Bölgeyi ve bölge insanını düşünmeden asker, polis, öğretmen, doktor, hemşire, sağlık görevlisi öldürmekten çekinmeyen, bebek katili terör örgütü ve mensuplarıyla bunların destekçileri ve savunucuları şunu iyi bilmelidir: Bu ülkenin birlik ve beraberliğini, huzurunu bozmaya sizin gücünüz yetmeyecektir. Çanakkale’de yazılan destanın ruhu, geleceğimizi aydınlatacak, sizin planlarınızı bozacaktır. Milletimiz oynanan oyunun farkındadır ve bu çirkin oyunlarla kandırılamayacak basirete sahiptir.”ifadelerini kullandı.
Yorumlar (4)
düzceli, 6 yıl önce
düzcede düzceli sendikacıları görmek istiyoruz
düzceli 6 yıl önce
cemal yılmaz beyin şiddet ortamı sona ersin demesi yerine bu örgüt acilen silah bıraksın demesini beklerdim. ama nerdeeee
musa 6 yıl önce
sevgili cemal yılmaz, ağababaların tarafından her eline tutuşturulan kağıdı basının karşısına çıkmadan önce kendi başına bir oku, burada ne yazıyor, ne anlama geliyor diye bir düşün.
temel 6 yıl önce
Husumet dolu bir kimlikle ve kendi oluşturduğu ağ ile herdediğimi yaptırırım anlayışıyla eli Dr lara kadar ulaşan bu cani insanları kınıyorum.
15°
parçalı bulutlu