banner851

banner955

Sağlık'ta sular durulmuyor

Düzce'nin sağlık konusunda son dönemlerde yaşadığı skandallara bir yenisi daha eklendi. 5 kişi daha emniyet güçleri tarafından göz altına alındı.

Gündem 07.03.2009, 16:52
213
Sağlık'ta sular durulmuyor

Önce Atatürk devlet hastanesinin Muncurlu ayağının incelemeye alınması,sonrasında kapalı hastaneye hasta sevki derken,sağlıkta son bomba 3 doktor ile 2 eczacının göz altına alınması ile zirveye tırmandı.

5 mart günü mesai bitimine doğru ani bir baskınla göz altına alınan sağlık ocaklarında görevli 3 doktor ve merkezde 2 eczacı ile ilgili araştırmalar sürüyor.Göz altına alınanlar hastanede sağlık kontorolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldüler.

Haklarındaki suçlamaların ne olduğu ile ilgili olarak yetkili makamlardan açıklama yapılmadı.

Sağlıktaki son skandalın ilaç konusunda yaşandığı ile ilgili bilgiler bulunuyor.Sağlıktaki bu son gelişmelerin boyutunun nereye kadar süreceği,Düzce dışında da araştırmaların yapılıp yapılmadığı ise önümüzdeki günlerde açıklık kazanacak.

Bilindiği gibi Atatürk devlet hastanesinde dializ hastaları ile ilgili olarak yapılan incelemelerde yolsuzluklar tespit edilmişti.

Konu ile ilgili soruşturmanın devam ettiği, yeni göz altılarında olabileceği tahmin ediliyor.

banner844
Yorumlar (0)
28
kapalı