banner851

banner614

Samandere Şelalesi sele teslim !

Doğanın tüm güzelliklerini bünyesinde toplamış ender yerlerden biri olan Samandıra Şelalesi, geçtiğimiz hafta etkili olan yağışların ardından sele teslim oldu. Şelalenin bir çok bölümü senden büyük zarar gördü

banner619
Gündem 21.07.2009, 17:05
332
Samandere Şelalesi sele teslim !

Doğanın tüm güzelliklerini bünyesinde toplamış ender yerlerden biri olan Samandere Şelalesi, geçtiğimiz hafta etkili olan yağışların ardından sele teslim oldu. Milli Parklar Sınıfı'na alınarak Orman Bakanlığı'nca "Tabiat Anıtı" olarak ilan edilen Samandere Şelalesindeki tüm yürüyüş parkurları, ve oturma alanları sel sularına yenik düşerek yıkıldı. Samandere Köyü’nde incelemelerde bulunan Milletvekili Metin Kaşıkoğlu ve bareberindeki heyet Şelaledeki ağır tahribatı bizzat yerinde incelediler.

Bir çok bölgeden üç ayrı şelaleyi, Cadıkazanını, anıt ağaçları ve ürpertici kayaları görmek için Samandere Köyü’ne gelenler artık birde ağır tahribat ile karşılaşacaklar. Şelaledeki ağır tahribatı inceleyen siyasiler ve yetkililer gerekli onarımların yapılması için harakete geçerken, bölgenin afet kapsamına alınması ve oluşan hasarın devlet eliyle yapılabilmesi için de çalışma başlatıldı.

banner844
Yorumlar (0)