banner851

banner614

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun hazırladığı seçim takvimine göre, muhtarlık bölgesi askı listeleri bugün askıya çıkarıldı. Düzeltme yapmak ya da eksikliği gidermek isteyenler için muhtarlıklardaki listeler, 26 Şubat'a kadar askıda kalacak.

banner619
Gündem 18.02.2017, 10:05 18.02.2017, 17:14
647

YSK'nın anayasa değişikliğinin 16 Nisan'da halkoyuna sunulmasına ilişkin hazırladığı seçim takvimine göre, seçmen listeleri bugün muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. 

16 Nisan'da sandığa gidilecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu'na ilişkin hazırlanan seçim takvimi 16 Şubat itibariyle işlemeye başladı. Konuya ilişkin Düzce Merkez İlçe Seçim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, muhtarlık bölgesi askı listelerinin 18 Şubat Cumartesi günü saat 08.00'da askıya çıkarılacağı ve 26 Şubat Pazar günü saat 17:00’da askıdan indirileceği açıklandı. Bu doğrultuda askı listelerine yazılmak, listelerde düzeltme yapmak ya da eksikliği gidermek isteyenler için şunlar kaydedildi: "Seçmen niteliğine sahip olduğu halde, muhtarlık bölgesi askı listesinde ismi bulunmayan, 16 Nisan 1999 tarihinde ve daha önce doğan, başka bir muhtarlık bölgesi askı listesinde yazılı olup da sürekli olarak oturmak amacı ile listenin askıya çıkarıldığı muhtarlık bölgesine gelen, öğrenci olup, seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarım kullanmak isteyen, muhtarlık bölgesi askı listesinde kendisine ait kimlik veya adres bilgilerinde yanlışlık yahut eksiklik bulunan, nüfus olay bilgisi değişen, Türk vatandaşları, adres kayıt sistemine kayıt olmaları ve yukarıda belirtilen işlemleri yapabilmeleri için önce nüfus müdürlüğüne, sonra ilgili ilçe seçim kurulu başkanlığına başvurabilecek."

banner844
Yorumlar (2)
metin 5 yıl önce
bune acele daha mart var ardından nisan 16 korku var hayır çıkıcak diye
adamın teki 5 yıl önce
Seçmen listesinde adı olmayanlar adreslerini güncelleyecek metin bey