banner851

banner614

SİGARA SATIŞINDA YENİ DÖNEM 

Türkiye'de tütünle mücadelenin kapsamı alınan yeni kararlarla genişletiliyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sigara satış yapılan yerlerde paketlerin vitrinde değil kapalı dolaplarda olacağını ve markaların neredeyse görünmez hale getirileceğini açıkladı.

banner619
Gündem 14.11.2016, 13:45 14.11.2016, 14:51
2241
SİGARA SATIŞINDA YENİ DÖNEM 

2009 yılında kapalı mekanlarda içilmesi yasaklanan sigaraya karşı mücadelede yeni kararlar uygulamaya konmaya devam ediliyor. Bu kez sigara satışına ilişkin yeni yaptırımlar yolda... Açıklama bizzat Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan geldi. Sigara satış yapılan yerlere ilişkin yeni düzenlemeleri açıklayan Bakan Akdağ, artık sigaraların vitrinlerde yer almayacağına dikkati çekti. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada Bakan Akdağ, tütünle mücadele konusunda ciddi bir çalışma başlatacaklarını vurguladı. Akdağ, bu doğrultuda bundan sonra sigaraların kapalı dolaplarda satılacağını, sigara paketlerinde de markaların neredeyse görünmez duruma getirileceğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ayrıca 15 yaş üzeri sigara içme oranının 23.2’lere indiğini ancak son dört yılda bu rakamın 27.3’e çıktığını açıkladı.

Yorumlar (2)
mahur 5 yıl önce
Esrar, ot, kuru ,sulu, bonzai gibi illette mücadele bitti de sıra buna mı geldi. Tüm kuşları şettiniz de bir leylek kaldı değil mi????
delinin teki 5 yıl önce
kapalı dolap dediğiniz cam dolap çıktı. Kanun koyucular kapalı dolap tarifini iyi yapmalı. Mesela siyah dolap ,içini belli etmeyen v.s.