banner851

banner614

ŞİRKETLERİN DİBİ DELİNDİ!

Borçlarından dolayı ticaret yapamayan ve genel müdürünün 10 bin 705 lira maaş aldığı belediyenin İntaş ile Yeypaş şirketlerinin sermaye artırım talebi oy çokluğu ile kabul edildi. MHP’li meclis üyesi Ercan Katırcıoğlu, durumu ‘şirketlerin dibi delindi’ şeklinde değerlendirirken Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ‘şirketler belediyenin olduğu için borçlarda belediyenindir’ dedi. Ayrıca belediyenin 2017 yılı bütçesi 255 milyon lira oldu.

banner619
Gündem 28.11.2016, 21:03 30.11.2016, 10:50
5175
ŞİRKETLERİN DİBİ DELİNDİ!

Düzce Belediyesi Kasım 4.Birleşimi Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Mehmet Keleş başkanlığında yapıldı. Belediye meclisinde borçlarından dolayı sağlıklı ticaret yapamayan belediye şirketleri İntaş ve Yeypaş için sermaye artırımı, 2017 mali yılı performans programı ve 2017 yılı belediye bütçesi ile gelir tarifesi görüşüldü. Meclis gündemine alınan 7 madde mecliste kabul edildi.

65 yaş üstü vatandaşlar sınırsız ve şartsız seyahat edebilecek
Seyahat kartları yönetmeliğinde 65 yaş üzeri vatandaşlara ücretsiz ve sınırsız olarak şart olmaksızın seyahat hakkı tanındı.

Kıl payı meclisten geçti
Genel Müdürlüğünü Kenan Gökmen’in yaptığı belediyenin İntaş şirketinin borcundan dolayı sağlıklı ticaret yapması için sermaye talebi mecliste görüşüldü. Komisyonun oy çokluğuyla reddettiği talep, mecliste 12 kabul, 7 red ve 4 çekimser oyla meclisten geçti. Kararla birlikte 1 milyon 812 bin 500 lira sermayesi bulunan İntaş’ın sermayesin 6 milyon lira artırılarak 7 milyon 812 bin 500 liraya çıkarıldı.

İntaş gibi belediyeye ait bir başka şirket olan Yeypaş’ın sermaye artırım talebi aynı oylama sayılarıyla meclisten onay aldı. Yeypaş’ın 1 milyon 312 bin 500 lira olan sermayesi 5 milyon lira artırılarak 6 milyon 312 bin 500 liraya çıkarıldı.

Şirketlerin dibi delindi
Kararları değerlendiren MHP’li Meclis Üyesi Ercan Katırcıoğlu, amacı kar sağlamak olduğunu belirtti şirketlerin neden ödeme güçlüğü çektiğinin araştırılması gerektiğini dile getirdi. Katırcıoğulu, genel müdürünün 10 bin 705 lira maaş aldığı bir şirketin dibinin delindiğini söyledi.

Katırcıoğlu’na Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ‘şirketler belediyenin olduğu için borçlarda belediyenindir’ yanıtı verdi.

Belediye bütçesi 255 milyon lira
Belediyenin 2017 yılı bütçesi ve gelir tarifesi 255 milyon lira olarak oyçokluğuyla kabul edildi. Bütçede gelir ve gider tarifesi karşılaştırıldığında denklik sağlandığı kaydedildi.
 

Yorumlar (21)
Cafer 5 yıl önce
Sayın Başkan değil 11 BİN TL sen bana askeri ücret ver ben Yeypaş ve İntaşı Kar eden ilk 100 şirket içine sokmazsam kendimi Meydanda asarım....siz şakamı yapıyorsunuz
VATANDAŞ 5 yıl önce
GENEL MÜDÜRLERİN MAAŞINI DAHADA ARTIRMAK LAZIM.ŞİRKETLERİ DAHADA BATAĞA SÜRÜKLESİNLER
beyciler 5 yıl önce
düzce savcılığı niye dava açmıyor.bunca yolsuzluk söylentileri araştırılmalı.zarar ettirilen belediye şirketleri usulsüz işe almalar ihaleler zarar ettirilen kurumlar.neyi bekliyorsunuz
ahmet 5 yıl önce
bld.kar için kurmadı bşk.o şirketlerle hortumları akraba yandaş bölüşüyolar bu görünenler cumhur başkanımızın önünde olan yolsuzlukları bır bilsenız genel müdür ne iş yapıyorkı şirket iflas edıyor ama o maaşını alabılıyor azgezsinler Allah isla eylesın
zafer 5 yıl önce
iki şirket var.yeypaş ve intaş .ikisindede cumayerliler dolduruldu.işyerleride veya çay ocakları yeypaşa veriliyor.oradanda keleşi akrabalarına yada ali güneyin akrabalarına el altından veriliyor.
cemil 5 yıl önce
Düzce belediyesinin kasasında bulunan(servisçilerden,taksicilerden ve terminal işletmecilerinden alınan)11 milyon tl yi intaş ve yeypaş firmalarına aktarıp oradanda çepleri doldurmaya sermaye arttırımı diyorlar.Bu önergeye evet diye oy kullanan AKP'li arkadaşlarda bu olayın aynı derecede suçlularıdır.
Ak Partili 5 yıl önce
13 yıllık Ak partiliyim ama keleş geldi geleli belediyeyi kendi adamları ve akrabalarına peşkeş çeke çeke. yeter artık .!!! bu belediye de parada Milletin. babanızın çiftliği gibi kulanamazsınız. yetki verildi diye bu kadar HARAM ZADE olmayın.
örnek Müslüman olun.
hizmet yok o yok bu yok sadece laf ve geçiştirme.
Ak parti il yönetimi neden göz yumuyor bunlara da anlamış değilim.
bu gidişle keleş Ak partiyi bitirecek düzcede, haberiniz olsun.
gelen giden Beddua ediyor Ak partili belediyesine ve keleşe.
yeter.
Cafer 5 yıl önce
Sizin eseriniz boşuna ağlayıp sızlanma Yarın olsun yine gider tıpış tıpış keleşe oy atarsın varmısın iddaasına?
Sermaye 5 yıl önce
Sermaye artırımı yapacağınıza beyin ve düşünce artırımı yapın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın