banner851

banner614

“SÖZ KONUSU DEĞİL”

banner619

Düzce Valiliği basında yer alan, çeşitli kurumlardan gelen yardım taleplerinin reddedildiği yönündeki iddialara açıklık getirdi. Birçok il ve kurumdan alınan yardımları belirtilen açıklamada, “Yardım önerisinin reddedilmesi söz konusu değildir” ifadeleri kullanıldı.

banner846
Gündem 24.07.2019, 11:52 24.07.2019, 12:36
3227
“SÖZ KONUSU DEĞİL”
banner844

Yaşanan afet ardından bölgede yürütülen çalışmalar sürüyor.

Yaraların bir an önce sarılması için harekete geçilirken, Düzce’den ve il dışından birçok kuruluş çalışmalara eşlik ediyor.

Öte yandan çalışmalar yaklaşık 1 haftadır sürerken, “İl dışından gelen bazı yardım taleplerinin reddedildiği” iddiasının bazı basın kuruluşlarında yer almasına Düzce Valiliği tarafından açıklama getirildi.

Çalışmalarda yer alan kurum ve destek gönderen illeri açıklayan Valilik, Devlet Su İşleri, Karayolları, Düzce İl Özel İdaresi, Zonguldak İl Özel İdaresi, Bilecik İl Özel İdaresi, Bolu İl Özel İdaresi, Orman Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ile diğer kamu ve sivil toplum kuruşlarına ait değişik marka ve evsaf da iş makinesi, araç–gereç, beraberindeki personel ile afetin meydana geldiği tarihten itibaren Düzce İl Afet ve Koordinasyon Merkezi emrinde çalışmalarını sürdürmekte olduğunu vurguladı.

Açıklamada hiçbir kurum ve kuruluştan teklif edilen yardım önerisinin reddedilmesinin söz konusu olmadığı ifade edildi.

Haber: İ.İ.AYDOĞDU

Yorumlar (3)
mrs 2 yıl önce
Bolu belediyesi itfaiyesi sürekli su taşıdı ben gözlerimle gördüm .
ddüzc 2 yıl önce
Millet ne derdinde yazık.. Valilik fazla mesai yapıp Selzedelere yardımcı oluyor sadece valilik değil Özel idare AFAD, DSİ Bir çok büyükşehir Belediyesi Bizim kendi Vekilimiz de içinde olmak üzere Ekrem imamoğlu hala prim peşinde
X-RAY 2 yıl önce
Hayırdır? Sen neyin peşindesin? Hemen olayı Ekrem İMAMOĞLU' na bağlamışsın. Bu kadar mı zoruna gitti? Bak yardıma gelen illerin başında Ankara ve İstanbul var.
18°
kapalı