banner851

banner614

SÜRÜCÜLER DİKKAT!

Düzce Belediyesi ve Düzce İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında şehir merkezine kurulan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) 22 Kasım’da devreye giriyor. Sistem, kentin 21 noktasında hız ve park ihlali, 6 noktasında da kırmızı ışık ihlali denetimi yapacak.

banner619
Gündem 08.11.2016, 12:27 08.11.2016, 12:37
11627
SÜRÜCÜLER DİKKAT!

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES)'nin gerekli kurulum çalışmalarını tamamlayan Düzce Belediyesi, sistemi devreye sokma tarihini açıkladı. Şehir içi trafiğini denetlemek amacıyla hazırlanan TEDES Projesi 22 Kasım’da faaliyete geçiyor. Düzce merkezde 27 noktaya kurulan elektronik denetleme sistemi ile şehir içi hız limitine uymayan ve park ihlali yapan araçlara elektronik cezai yaptırım uygulanacak. Sistem, ihlallerin elektronik ortamda emniyete aktarılması ve polis aracılığıyla cezai yaptırım uygulanması şeklinde işleyecek.

Emniyette özel bir merkez kuruldu
Belirlenen hız sınırlarını aşan, park ihlali yapan ya da kırmızı ışıkta geçen araçları fotoğraflayan sistem, verileri cezai işlem için emniyete iletecek. Tespitler doğrultusunda kesilen trafik cezaları sürücülerin adresine gönderilecek. Sistemin yönetilmesi amacıyla Düzce Emniyet Müdürlüğü binasında özel bir merkez kuruldu. Şehir içinde 27 noktaya kurulan TEDES’ten 6’sı kırmızı ışık ihlalini geriye kalan 21’i ise radar ve park ihlalini denetleyecek.

İşte uygulanacak cezalar
Öte yandan Düzce İl Trafik Komisyonu tarafından alınan karar doğrultusunda şehir içi hız limiti olan 50'nin üzerine çıkılması halinde uygulanacak cezalar şöyle: 50 ila 65 kilometre arasında 199 TL, 65 kilometrenin üzerine çıkılması durumunda ise 412 TL ceza kesilecek.

banner844
Yorumlar (83)
örnek almalıyız 5 yıl önce
Ordu ilinde nasıl istemiyoruz diyerek kaldırttılarsa bizde yapmalıyız.
düzceli 5 yıl önce
bir bakan var düzceyi ayağa kaldırmak için ne mücedeleler veriyor birde belediye başkanı var oda uçuruma gidiyor giderkende akp nin ayağını tutmuş kendisiyle beraber aşağı çekiyor . yorum tüm düzcelilerin
Aydın dil 5 yıl önce
15 temmuzda bu halka ne verirsek az kalır diyen başkanımız şimdi kendi halkına ne yapıyor tüm öfkeler Orhan akyüzün yazdığı gibi cumhurbaşkanımıza yapılacak Düzceli hak etmedi bunu bence
FB li 5 yıl önce
HAKSIZLIK-META ZORU- EL KOYMA-EZİYET-ZULÜM ŞİMDİDE RADARDAN HAKSIZ KAZANÇ TÜM UYGUNSUZLUKLAR DÜZCE BELEDİYESİ nde MAAŞALLAH
kepez 5 yıl önce
Bu zamanda bu kafa, sayın emniyet yetkilisi ve belediye yetkilileri, hiç yollara bakıyonuzmu? tabii araba kendine ait değilse heç önemli değel, yolları kesiyorlar biçiyorlar çamurlu halde ortalık. ve ceza. ne güzel be.
İşin Özü 5 yıl önce
İşin özü şu; hükümet emekli maaşlarını ödeyebilmek için bol bol trafik cezası keserek vatandaşına tuzak kuruyor. Düzce li cezaları 2002 den beri hak ediyor.
işin sonu 5 yıl önce
işin sonunda şu olur 60 km ile 500 tl ceza yiyen vatandaş kameraları 14 lü ile tarar ve yoldan geçen veya evinde oturan vatandaş kaza kurşunuyla vurulur..
Orhan akyüz 5 yıl önce
Ben trafik cezalarının özellikle halkı bezdirmek sayın cumhurbaşkanımızı töhmet altında bırakmak için yazıldığına inananlardanım bence amaç vatandaşı devlete düşman etmek cezayı yiyen önce cumhur başkanımıza kızmakta ilgisi olmadı halde.yazanlar ise bir muhalif kazandıkları için sevinmekteler acaba diyorum bu işi eskiden fetöcüler yapıyordu hala bu işi yapan fetöcüler mi var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın