banner851

banner614

TARTIŞMA YARATAN DESTEK!

banner619

Düzce’de son dönemde çok tartışma yaratan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği ile ilgili KOSGEB İl Müdürü Arif Torun’dan TSO ziyaretinde önemli açıklamalar geldi. Düzce’deki kredi almaya hak kazanan bazı işletmeler nedeniyle AK Parti ile CHP’nin karşı karşıya geldiği destek ile ilgili rakamları paylaşan Torun, ardından başvuru yapan işletmelerden yaklaşık 2 bininin neden destekten faydalanamadığını anlattı.

banner846
Gündem 07.04.2017, 10:50 08.04.2017, 15:32
1874
TARTIŞMA YARATAN DESTEK!
banner844

KOSGEB Proje Koordinasyon Daire Başkanı Asım Türkmen ve KOSGEB Düzce İl Müdürü Arif Torun Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü. KOSGEB'in yeni hazırlanan destekleri konusunda Düzce TSO Yönetim Kurulu’na bilgiler veren Türkmen ve Torun, üyelerin bu desteklerden faydalanabilme koşulları ve desteklerin özelliklerini de paylaştı.

“Düzce'nin azami düzeyde faydalanacağına inanıyoruz”
Önümüzdeki günlerde desteklerin kamuoyuna açıklanacağını söyleyen KOSGEB Proje Koordinasyon Daire Başkanı Asım Türkmen, KOSGEB Projeleri konusunda aktif olan Düzce'nin bu desteklerden azami düzeyde faydalanacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

Düzce’de, toplam 5 bin 418 başvuru, 3 bin 133 asil
KOSGEB Düzce İl Müdürü Arif Torun da 50 bin TL'lik destek başvuruları ve sonuçları hakkında bilgiler verdi. Torun, "10-20 Şubat 2017 tarihleri arasında başvuruları alınan programa 540 bin 999 yeni başvuru yapılmış, KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği’ne başvuru yaparak destekten yararlanamayan 229 bin 977 işletmeyle birlikte Türkiye genelinde toplam 770 bin 976 başvuru olmuştur. Düzce’de, toplam 5 bin 418 işletme başvuru yapmış olup, 3 bin 133 işletme asil olarak, 298 işletme ise yedek olarak destekten faydalanmaya hak kazanmıştır.” dedi.

Bin 987 işletme neden destekten faydalanamadı?
Torun, ayrıca başvuru yapan işletmelerden bin 987’sinin destekten faydalanamama gerekçelerini şöyle sıraladı: “Esnaf ve Sanatkârlara kullandırılan 30.000 TL faizsiz krediden yararlanılması, Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Net Satış Hasılatı bilgisinin bulunmaması ve Net Satış Hasılatı bilgisinin 1’den küçük olması, güvenlik soruşturması neticesinde elde edilen bilgilere göre, desteklenmesinin uygun olmaması, mükerrer başvuru yapılmış olması yani hem TC kimlik numarası hem vergi numarası ile başvuru yapılması gibi nedenlerle destekten bu işletmeler faydalanamadı.”

Bin 42 işletme banka değerlendirme neticesini bekliyor
Düzce’de, kredi kullandırımı ve tüm onay süreçleri tamamlanan işletme sayısının bin 861 olduğunu belirten Torun, “Bin 42 işletme banka değerlendirme neticesini beklemektedir. Bu işletmelerin durumu KOSGEB Düzce Müdürlüğü tarafından takip edilmekte; kredi almada sorun yaşayan işletme yetkilileriyle bire bir görüşmeler yapılarak çözüme ulaşmak amacıyla değerlendirmeler yapılmaktadır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (11)
Serdal 4 yıl önce
Borcumuz olmasa bu kredi ye ihtiyacımız yoktu krediye hak kazanan esnaf zaten durumu iyi olan fakir esnaf yine aynı dertlerle boğuşuyor bizim sayemizde durumu iyi olan daha iyi duruma ulaştı
Adem güneş 4 yıl önce
ESNAF olarak kusursuz olsaydık olamaz verir misiniz acaba diye düşünüyorum buradan insan aşşalanırmı banka banka dolaştım biri diğerine gönderiyor ayıp dilencilik hissettim kendimi gerisini siz düşünün hiç böyle birşey olmasaydı da bizdeumu
Zonguldak 4 yıl önce
530 bin ciro 9 sigortalı çekler ödeniyor kosgeb güya onayladı ama kredi yine yok yine yok
Resul kılıç 4 yıl önce
Tor pil olan kar aldı torpili olmayan hak bile edemediler yani Sif re koydular sayfaya ulaşılmıyor böyle bir sayfa yokdiyor
Arzu 4 yıl önce
Devlet verdi bankalar vermedi sonuç aynı yine küçük esnaf kullanamadı büyük esnaf kullandı çok ihtiyaçları​ vardı zaten bankalar onların peşindeydi biz zor ayakta duranlar başımizin çaresine bakmak düştü
poyraz 4 yıl önce
54 bin ciro 1 calışan güvenlik sıkıntı yok mükerrer de yokkredide yok
HALDUN 4 yıl önce
Düzcede kaliteli ithal markalı bir mağaza olsa iş yaparmıydı? hep merak etmişimdir.
iyi dekor iyi ürün iyi hizmet
ESNAF 4 yıl önce
ESNAFIN HALİ PERİŞAN. SİFTAHSIZ DÜKKAN KAPATIYOR. DEVLETE OLAN BORÇLAR HABİRE YAPILANDIRILIYOR. BANKALARDA BİR LİRA KREDİSİ YOK. KOSGEB ANA PARAYININ FAİZNİ KARŞILIYOR. ESNAFTA ANA PARAYI ALACAK GÜÇ YOK. İLK SEÇİMDE SANDIĞA GÖMÜLECEKLER.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın