banner851

banner614

TMO'YU BİLE SOLLADI!

banner619

Düzce'de önemli bir geçim kaynağı olan fındıkta, adeta altın günler yaşanmaya başladı. Serbest piyasa ile Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'nde 17 liraya ulaşan fındık, tekrar parlak günlerine dönmeye başlayan FİSKOBİRLİK'te 17,25'yı gördü.

banner846
Gündem 30.10.2019, 12:18 30.10.2019, 13:31
3398
banner844

Düzce'de fındıkta son yılların en mutlu sezonu yaşanıyor. 16 liradan başlayan yeni sezon, 17 lirayı bile aşan fiyatıyla üreticilere bayram yaşatıyor.

Son günlerde pazara yeterince fındık inmeyince fiyat 17 lirayı gördü... Alım fiyatında hem serbest piyasayı hem de TMO rakamlarını sollayan FİSKOBİRLİK, Giresun kalite fındığın kilogramını 17,25 liradan, levant kalite fındığı ise 16,75 lira alıyor.

Alım fiyatı hem serbest piyasa hem de TMO'nun üzerine çıktı

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Giresun kalite fındığın kilogramını 17,25 liradan aldıklarını belirterek, "Alım fiyatımız hem serbest piyasa hem de TMO rakamlarının üzerine çıkmış durumda." dedi.

Bayraktar, yaptığı açıklamada, Giresun'da serbest piyasada fındık fiyatının 17 liraya yükseldiğini, pazar ile TMO'nun alım fiyatının eşitlendiğini söyledi.

Birlik olarak alımlarda fiyat politikasını serbest piyasaya göre şekillendirdiklerini ifade eden Bayraktar, çiftçilerden, pazarda oluşan rakamın bir miktar üzerinde ürün kabulü gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Birlikte 17,25 liradan alım yapılıyor

Bayraktar, bugün serbest piyasa ve TMO'da Giresun kalite fındık fiyatının 17 lira olduğunu belirterek, "Birlikte ise 17,25 lira. FİSKOBİRLİK olarak alım fiyatımız hem serbest piyasa hem de TMO rakamlarının üzerine çıkmış durumda. Bize getirilecek her ürüne de talibiz." diye konuştu.

Alımlarda peşin ve emanet sistemi politikasını izlediklerini bildiren Bayraktar, çiftçilerin ürün bedellerini hemen alabilecekleri gibi daha sonra değerlendirmek için ürünlerini emanete de bırakabileceklerini belirtti.

Beklentileri doğrultusunda alımları sürdürdüklerini söyleyen Bayraktar, TMO adına da çiftçilerden ürün kabulü yaptıklarını ifade etti.

Bayraktar, Birlikte levant kalite fındık fiyatının ise 16,75 lira olduğunu kaydetti. 

Yorumlar (3)
Isyankar 2 yıl önce
Nerede.bufiyat kimaliyor
CAN.D 2 yıl önce
ZAM YAPIN YAPIN YAKINDA KAVRULMIS FINDIGI KILOSU YÜZ TL DEN YERIZ TAM REZILIK YA AVRUPADA ALIYORUM KAVRULMUS FINDIK KILOSU DÖRT EUROYA HEMDE TAZE DÜZCEDE ISBILENDE FIYAT UCMUS YAZIK COK CEKIRDEK ALIRSIN KAZIK FINDIK ALIRSIN ALTINLA YARISIYO HERSENE BÖYLE GIDERSE 5 SENE SONRA FINDIGIN KILOSU 300 TL OLUR KAVRULMUS
Rekolite 2 yıl önce
Dün yazdik ne oldugunu ama bu arkadaslar piyon olmus millet ile oynuyorlar tavsiyem; tarikat yurtlarindaki “delikanliliklarina” devam edip özlerine dönüp h(k)ocalirini memnun etmeye devam etmeleridir.
19°
açık