banner851

banner614

TSO BAŞKANI ŞAHİN ÖNCÜ HABER ARACILIĞIYLA MÜJDEYİ VERMİŞTİ

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin KOBİ finansman projesi “TOBB Nefes Kredisi”nin tekrar başladığını duyurdu. Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin geçtiğimiz günlerde Öncü Haber’e yaptığı açıklamada, söz konusu kredinin müjdesini vermiş ve odaya kayıtlı üyelerin salgın sürecinde rahat bir nefes alacağını vurgulamıştı.

banner846
Gündem 27.04.2020, 15:37 29.04.2020, 11:47
1707
TSO BAŞKANI ŞAHİN ÖNCÜ HABER ARACILIĞIYLA MÜJDEYİ VERMİŞTİ
banner844

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’in Öncü Haber mikrofonu aracılığıyla müjdesini verdiği ‘Nefes Kredisi’ uygulaması başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi “TOBB Nefes Kredisi” tekrar hayata geçirildi. TOBB’un öncülüğünde, oda ve borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi için imzalar TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş tarafından atıldı. ​

TOBB ve 365 oda borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisi’nde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. Ödemeler yıllık %7,5 faiz ile 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak. Kredi’de üst limit illere göre 50 bin ila 100 bin TL arasında değişiyor

TOBB Nefes Kredisi 2020 projesinin 6,25 milyar TL’lik bir kredi hacmine ulaşması bekleniyor. TOBB Nefes Kredisine Denizbank aracılık edecek, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacak.

Nefes Kredisi’ne nasıl başvurulacak?

27 Nisan Pazartesi günü itibariyle; TOBB’a bağlı oda ve borsalara üye olan cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmeler, üye oldukları oda ve borsalardan faaliyet belgesi alarak, koşulsuz şartsız, Denizbank üzerinden krediye başvurabilecek. Başvuru için gereken faaliyet belgesi, TOBB’a bağlı oda ve borsaların tamamından online olarak alınabilecek.

Yorumlar (3)
Düzceli Esnaf 1 yıl önce
Sayın tso sayın Tobb, esnaf kredi istemiyor, esnaf zaten borçlu. Doğru düzgün esnafı kalkındırabilecek borç yükü altına sokmayacak çözümler ne zaman üretilecek?
Sua 1 yıl önce
Faiz nedirya millet borc batağında faiz haram dahada batıyoz faizden az verin faizsiz verin parayı
DÜZCELİ 1 yıl önce
İkide bir şu adamı haber yapıp durmayın neymişki şimdiye kadar bundan sonrada birşey olacak seceresini bilmeden boşuna işlerle uğraşmayın cehalet ordusu hasbel kader bir telefoncu olmuş sanayiden ne anlar biat ordusu hepsinin elinde yağdanlık.
16°
az bulutlu