banner851

banner955

TÜM EKİPLER SAHADA…

Meteorolojinin günler öncesinden uyardığı ve dün özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı gece saatlerinde il genelinde etkisini arttırdı. Yoğun kar yağışının ardından Düzce’deki 278 köy yolundan 89’u geçit vermedi.

Gündem 11.03.2022, 09:56
1830
TÜM EKİPLER SAHADA…

Meteorolojinin günler öncesinden uyardığı ve dün özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı gece saatlerinde il genelinde etkisini arttırdı. Düzce şehir merkezi de bugün beyaz bir sabaha uyanırken kar kalınlığı 10 santimetreye yanaştı. Yüksek kesimlerde ise yer yer kar kalınlığı 40 santimetreyi geçti.

89 köy yolu ulaşıma kapandı

Yoğun kar yağışının ardından Düzce’deki 278 köy yolundan 89’unun yolu geçit vermedi. Gece boyu devam eden çalışmalarla 30 köy yolu kardan arındırıldı. Merkez’de 5, Kaynaşlı’da 11, Yığılca’da 22, Gölyaka’da 11, Gümüşova’da 3, Cumayeri’nde 7 köye ulaşım sağlanamıyor. Akçakoca ve Çilimli ilçelerinde ise kapalı köy yolu bulunmuyor.

71 araçla 172 personel sahada

İl Özel İdaresi ekipleri geçit vermeyen köy yollarını kardan temizleyerek yeniden tarik akışını sağlamaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Özel İdare’nin karla mücadele çalışmalarında 71 araç ve 172 personel görev alıyor.

Şehir merkezi yollarda da mücadele var

Şehir merkezinde de Düzce Belediyesi ekipleri de belediyenin görev alanındaki yerlerde ana arterlerdeki yol ve kaldırımları açık tutmak için çalışıyor. D-100 ve D-655 karayolları ile Anadolu Otoyolu’nda da Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yürütüyor.

Kar yağışı ne kadar sürecek?

Öte yandan yoğun karın özellikle öğle saatlerinde etkisini arttırması bekleniyor. Meteoroloji’nin son hava raporuna göre Düzce’de önümüzdeki hafta çarşamba gününe kadar kar yağışı aralıklar devam edecek.

banner844
Yorumlar (0)
21
kapalı