banner851

banner614

TÜRKİYE’YE BÜYÜK YAZIK OLUR

Gülen Cemaati’ne ait yurt dışındaki Türk okullarını kapatma girişimine yönelik, Dışişleri Bakanı emekli Büyükelçi ve Düzce eski milletvekili Yaşar Yakış, “Bu okullar bizim medar-ı iftiharımızdır. bu okulları kaybedersek Türkiye’ye büyük yazık olur.” dedi.

banner619
Gündem 08.04.2014, 11:46
221
TÜRKİYE’YE BÜYÜK YAZIK OLUR

Hükümet, Gülen Cemaati’ne ait yurt dışındaki Türk okullarını kapatmak için harekete geçti. Dışişleri Bakanı Davutoğlu büyükelçilik ve temsilciliklere, okulların kapatılması için talimat verildiğini doğruladı.


AK Parti hükümetinin Dışişleri Bakanı emekli Büyükelçi, Düzce eski milletvekili Yaşar Yakış,  Fethullah Gülen’in yurtdışındaki okullarını kapatılmasına yönelik girişime ilişkin Zaman gazetesine açıklama yaptı.

Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış:” Bu okullar bizim medar-ı iftiharımızdır. Ben bulunduğum, görev yaptığım ülkelerde, o ülkelerin üst düzey yetkilileri yanıma gelerek kendi çocuklarını ya da tanıdıklarını o okullara alınması konusunda ricalarda bulunuyorlardı. Dolayısıyla bu okulların Türkiye’ye çok iyi hizmetleri olmuştur. Bu okulların kapatılmasından sonra yerlerine nelerin koyulacağı belirsiz. Durum böyle iken, bu okulları kaybedersek Türkiye’ye büyük yazık olur.” ifadelerini kullandı.

 

Haber;S.Kaşkır

banner844
Yorumlar (0)