banner851

banner614

ÜÇKAĞITÇIYI BULAMADIK!

banner619

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumlu-yorum’ programında son dönemde Düzce’de yayılmaya çalışılan Sinbo Ahşap şirketinin Düzce’den çekilmesinin ve İYİ Parti Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit’in şirketten istifasının ardında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün olduğu iddialarını masaya yatırdı. Sinbo Ahşap Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir ile yaptığı telefon görüşmesini izleyicilerle paylaşan Ünsal, Demir’in “Özlü’nün hiçbir ilgisi yok yapamayacağını anlayınca kendisi istifa etti” sözleriyle tartışmaya son noktayı koyduğunu belirtti. Düzce Barosu’nun HDP’li vekillere, FETÖ firarisi savcılara sahip çıkan açıklamalarına rağmen hain DHKP-C terör örgütü tarafından makamında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz ile ilgili bir cümle bile açıklama yapmamasına değinen Ünsal, “Müslüman mahallesinde salyangoz” diyerek bu tavra ses yükseltti.

banner846
Gündem 01.04.2021, 11:44 01.04.2021, 12:09
907
banner844

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal pazartesi, çarşamba ve cumartesi günü Öncü TV ve Öncü Radyo canlı yayınında ‘Yorumlu-yorum’ programında çarpıcı tespit ve yorumlarıyla gündeme ışık tutmaya devam ediyor. Ünsal programın son bölümünde de önemli konuları değerlendirdi.

“ÜÇKAĞITÇIYI BULAMADIK!”

Düzce’den hızlı tren geçmesiyle ilgili yürütülen çalışmalarda İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit’in Tokat’tan hızlı tren geçmesiyle ilgili bir anekdotu paylaşan ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye üçkağıtçı benzetmesi yapmasını, her fırsatta açıklama yaparak muhalefet partilerine cevap vermekten çekinmeyen AK Parti teşkilatlarının sessiz kalmasını eleştiren Ünsal, “Yani Düzce'de hızlı tren gündemiyle ilgili Tokat menşeili eski tarihten bir hadise vardı biliyorsunuz. Anlatılan hikâyeye göre Tokat'ın belediye başkanı, dediğiniz gibi hız, o günkü şartlarda tren geçmediği için trenin geçip geçmeyeceğine karar veren heyeti oranın en büyük üçkağıtçısına teslim edip ne yap yap, bu işi çöz, bunları buradan vazgeçir diye talimat vermişti. İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Özyiğit, bu hikayeyi sosyal medyasında paylaştıktan sonra efendim biz bu konuyu işledik. Bu üçkağıtçı kim bulun bunu dedik” diye konuştu.

“ÖZLÜ’NÜN KONUYLA HİÇBİR İLGİSİ YOK”

Başkan Özlü’ye Özyiğit’in istifasının arkasında olduğu ile ilgili iddiaları sorduğunu aktaran Ünsal, “Dedik ki siz bu adamı işinden etmişsiniz. İşinden etme sebebi de Düzce Belediyesi'nin sanayi yangınlarına müdahalede eksik kaldığı noktasında yapmış olduğu açıklamadan dolayı. Özyiğit’in çalıştığı firmanın sahibi Mehmet Demir ile Bakan Faruk Özlü görüştü. İşten ayrıldı diye bir günde oluşmuştu. Bu böyle mi dedik. Benim dediğimi inanın inanmayın ama böyle olmadı. Fakat bununla ilgili Sinbo’nun sahibiyle görüşün siz basınsınız kamuoyunda. Bu yüzden bu konuyla ilgileniyor bir şekilde dolaylı yollardan bu gelişme siyasete bir şekilde yansıyor. Mehmet Demir’e ulaşın. Sorun. Sizin işiniz ne?” şeklinde cevap verdiğini söyledi.

DEMİR: BUNU KİMSE GÜNDEM YAPMASIN!

Ünsal, programın devamında tüm bu iddialara Düzce’deki yatırımını şehirden götüren Sinbo Ahşap Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir ile yaptığı telefon görüşmesini canlı yayında izleyicilere dinleterek söz konusu iddia ve dedikodulara birinci ağızın cevabıyla nokta koydu.

Konuşmada Ünsal’ın sorusu üzerine Özlü'nün konuyla ilgili hiçbir ilgisinin bulunmadığının altını çizen Demir, "Özyiğit kendisi istifa etmek istedi. Biz ona siyaseti, şirketimiz siyaseti bunun için çık git demedik. Kendi yapılacak yatırımın doğru olmadığını, yönetemeyeceğini anladı ve istifa etti" diyerek söylentilere son noktayı koydu. Demir buradan kimse siyasi bir zarf çıkartmaya çalışmasın vurgusu yaparak, “Bunu gündem yapmasın kimse. Bizi de kullanmasın” dedi.

Devamında “O zaman dedi Sinbo’nun sahibi Mehmet Demir aklınız neredeydi diye bir ifade geçti. Dikkat ettiniz mi?” diyen Ünsal, “Demir, burada yanlış yatırımlar, yanlış hammadde yanlış makineler üzerinde yönlendirildiğiniz de bunun için mi bu kişi ile çalışmadım deyince, ‘o zaman aklın neredeydi derler’ dedi. Yani bazen hani bir hikaye var, bir Hünkar'ın bir atı varmış da hani demiş ki bu at dediğiniz gibi çok pürüz bir atmış yani durduğu yerde durmayan, huysuz bir at. Haftada bir vezir öldürüyormu. Vezirin bir tanesi demiş ki ‘Hünkarım bu senin  küheylan var ya’ deyince Hünkar gidiyormuş. Hünkarım bu sizin küheylan haftada bir vezir öldürüyor, ne yapacağız bunu? Bütün vezirler demiş, ona feda olsun. Bununla ilgili benim önüme gelmeyin. E bunun öldüğünü söyleyen olursa kellesini alırım demiş. En son birkaç gün sonra at ölmüş, bütün vezirler toplanmışlar gelmişler. Hünkar'ın aralarında Hünkar’ın huzuruna çıkacak olan vezir arıyorlar. Bir tane yaşlı vezirle helalleşmişler sen git anlat nasıl söyleyeceksin? Vezir girmiş Hünkar’ın huzuruna, Hünkarım! buyur vezirim demiş, sen o küheylan var ya. Yattı kalkmaz oldu Hünkar’ım demiş. Ne diyorsun? Baktı görmez oldu hünkarım. Nasıl oğlum? Yemez içmez oldu Hünkar’ım deyince Hünkar demiş ki ya sen şuna öldü desene. Ben demedim Hünkarım demiş sen dedin.

Şimdi burada bazı konularda tabi insanlar net söyleyemezler. At öldü demezler ama atı böyle yattı kalkmaz, yemez içmez, baktı görmez derler. Evet bugün anladık ki şunu anladık SİNBO’nun sahibi bu iş meselesinde 2 3 kere de vurguladı. Doktor Faruk Özlü ile bu işin alakası yok. Yanlış yönlendirme, yanlış yatırım, yanlış hammadde. Biz buradan da bunu kaldırdık getirdik dedi.

“DÜZCE BAROSU TERÖRİSTLERİN ŞEHİT ETTİĞİ SAVCI KİRAZ’I NEDEN ANMADI?”

“Üçkağıtçıyı tam da bulamadık ama bulabildiğimizi bulduk” diyen Ünsal, “Biliyorsunuz DHKP-C’liler, terör örgütü, tarafından Savcı Mehmet Selim Kiraz şehit edilmişti. Bugün Türkiye'de birçok barolar, birçok hukuk çevreleri İstanbul Barosu'nda da anıldı merhum şehit ama Düzce barosundan bir ifade duymadık. Şehit edilmesiyle ilgili, ölümünün yıldönümü ile ilgili, DHKP’C denilen terör örgütü CIA’in taşeronlarının şehit ettiği savcıyla ilgili Düzce Barosu'ndan bir açıklama, bir kınama duymadık bilmedik” diyerek Düzce Barosu’nun tavrını eleştirdi.

“DÜZCE BAROSU HDP’LİLERLE FETÖCÜLERLE İLGİLİ MESAJ YAYIMLADI”

Şehit Savcı Kiraz’ı bir cümleyle dahi anmayan aynı baronun HDP’liler ve FETÖ firarisi savcı hakkında açıklama yapmış olduğuna dikkat çeken Ünsal, “Ama Türkiye hukuksuz bir sabaha uyandı diye HDP’lilerle ilgili görevden alınan belediye başkanlarıyla ilgili bir açıklama duyduk. FETÖ'cü savcının Muharrem Sarıkaya'nın arkasındayız, seni bu adalet yargılayamaz ifadelerini de duyduk. Ama bu milleti için devleti için, hakikat için hukuk için mücadele veren, bu uğurda şehit olan savcının şehit merhum savcımızın, ölüm yıldönümünde Düzce barosundan bir ifade duymadık. Duymak istiyorduk” dedi.

“MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATILMAZ!”

“Barolar avukatların ne yaptığı, ne ettiği, hangi ideolojide olduğu bizi ilgilendirmiyor” diyen Ünsal,  “Ama başında Düzce var arkadaş. Düzce Barosu, Düzce halkının dolaylı yollardan ifadesini dile getiriyor. Düzce halkı Türkiye'nin hukuksuz bir sabaha uyandığı da kabul etmedi. FETÖ firari Savcısı'nın arkasında durmasını da kabul etmedi. Edemedi. Etmedi. Bu elbise bu bedene sığmadı ama Düzce halkı o merhum olan şehit olan savcımız da beraber ailesiyle beraber ülkesinin insanıyla beraber aynı dili konuşup aynı duyguyu paylaşıp yandı tutuştu, üzüldü. Biz de beklerdik ki bugünlerde Düzce Barosu CİA’in taşeronu DHKP-C militanları tarafından katledilen, şehit edilen Savcı'nın ölüm yıldönümünde bir duygusunu savcımızın ruhuna ve adalet camiasındaki hassasiyeti dile getiren bir vurgusunu bekliyorduk. Olmadı. Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz. Satanlar da işin sonunda mahalleli tarafından gereği düşünülür” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
düzceli 3 ay önce
sadullah bey akp yi sen savunacağına çağır bir partiliyi o savunsun maksdaın milletvekilliği ise ozaman devam
18°
açık