banner851

banner614

"V KANAL"LI ÇÖZÜM

Düzce İl Özel İdaresi tarafından Cumayeri Dokuzdeğirmen ile Akçakoca Uğurlu köyleri arasına "V" kanalı yapılıyor. Kanal sayesinde yağışlı havalarda yollarda oluşan su birikintilerinin neden olduğu deformasyonun önüne geçilmesi hedefleniyor.

banner619
Gündem 31.10.2016, 12:13 01.11.2016, 13:54
2611
"V KANAL"LI ÇÖZÜM

Kış aylarının kapıya dayandığı şu günlerde il merkezi ve ilçelerde belediye eliyle köylerde ise özel idare ekipleri tarafından alt ve üst yapı çalışmaları hızlandırıldı. Özellikle çok şikayet alan yağışlı havaların ortaya çıkardığı sorunların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bu doğrultuda Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen köyü ile Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu Köyü arasında bulunan yolda "V" kanalı yapım çalışmaları başlandı. Düzce İl Özel İdaresi tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Düzce'nin sıcak asfalt yollarında mevcut hendeklere gelen sular; zamanla yol platformunun temeline sızarak, mevcut temel malzemesinin içsel sürtünmesini azaltmakta ve araç geçişi esnasında malzemenin kendisini bırakması sonucu yol platformunda bozulmalara sebep olmaktadır. Bu sebeple 2016 yılında yapımı tamamlanan Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen köyü ile Akçakoca ilçesi Uğurlu köyü arasında bulunan 17 km’lik sıcak asfalt yolda "V" kanalı yapılması için ihale gerçekleştirilmiş ve çalışmalara başlanmıştır."

Yorumlar (6)
H.E 5 yıl önce
Allah özel idareden razı olsun, gerçekten iyi çalışıyorlar ve parayı çarçur etmeden hızlıca iş bitiriyorlar. Her yıl 80 km nin üstünde asfalt yapmak kolay değil. Ordaki inşaat teknikeri arkadaşa teşekkür ederim.MaşAllahh.
SEDEF 5 yıl önce
İL ÖZEL İDARESİ BELEDİYEDEN İYİ Mİ ÇALIŞIYOR NE..??
kudret 5 yıl önce
evet, çok çalışıyor.
Şener 5 yıl önce
Bazı kendini bilmez vatandaşlarımız boruların önünü zevk için tıkıyor yapılsa ne olur etmeyi geçen arkadaşlarımızdan Allah razı olsun
duzceli 81 5 yıl önce
bu v kanallarinin verimli olmasi icin lutfen her elinize geceni camdan sallamayin devlet cok seye el atri ama insanlarin karakterlerine malesef nudahale edilemiyor.
düzceli 5 yıl önce
Allah razı olsun emeği geçenlerden, nihayet yollarda kalıcı çözümler sunulmaya başlandı..