banner851

banner614

VALİLİK AÇIKLADI

İçişleri Bakanlığı, kış turizmi tesislerinde konaklayan vatandaşlara getirilen kısıtlamayı muafiyetinin ardından 81 il valiliklerine bu tesislerde uygulanacak COVİD-19 tedbirleriyle ilgili genelge gönderdi.

banner619
Gündem 26.01.2021, 15:04
3951
VALİLİK AÇIKLADI

Kış turizmi tesislerinde konaklayan vatandaşlar salgınla mücadele tedbirleri kapsamında hafta sonları cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e kadar uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmuştu.

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınının etkisini devam ettirdiği şu günlerde alınan bu karar bazı kesimlerde tepkiye neden olmuştu.

Öte yandan yarıyıl tatilinin başlamasının ardından ailelerin kış turizmine olan ilgisinin artmasının ardından İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine kayak merkezlerindeki otellerde uygulanacak COVİD-19 tedbirleriyle ilgili genelge gönderdi.

Buna göre, konaklama tesisleri için saat 22.00'den sonra getirilen müzik yayını yasağı kayak otellerinde kısıtlamanın olduğu süre ve günlerin tamamını kapsayacak.

Yiyecek-içecek servisi başta olmak üzere müşterilerin topluca bir araya gelmelerini engelleyecek tedbirler alınacak, etkinliklere müsaade edilmeyecek.

Telesiyej, teleski gibi mekanik hatların iniş ve biniş noktalarında yığılmaları engellemek için fiziki mesafe kurallarına uygun alanlar düzenlenecek.

Kayak merkezlerindeki otel ve tesislerde COVİD-19 tedbirleri, il/ilçe salgın denetim ekipleri ve kolluk görevlilerince düzenli olarak denetlenecek.

(ÖNCÜ HABER MERKEZİ / AA)

Yorumlar (2)
sts 8 ay önce
MUTLU AZINLIK AÇIKÇASI BU KADAR YOKSUL İNSAN VARKEN BEN ORADA RAHAT EDEMEM ORALARDA HARCIYACAĞIMA BURADALARDAKİ FAKİRLERE HARCARIM HİÇ OLMAZSA DUA ALIRIM
Resul İnan 8 ay önce
banka önünde bekleyen gariban çocuğa sizin DEVLET liğiniz