banner851

banner955

YARALARIN SARILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Düzce, Rize ve Artvin'de selden etkilenen yerlerin, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edileceğini açıkladı.

Gündem 26.07.2021, 17:16 26.07.2021, 18:11
1231
banner986

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sel felaketinin yol açtığı yıkımı ortadan kaldırmak, yaraları sarmak için gereken tüm adımları atmaya devam ettiklerini belirtti.

Emek veren ilgili tüm kurumlara ve çalışanlara teşekkür eden Erdoğan, "Selden etkilenen bölgeler AFAD tarafından 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan ediliyor." ifadesini kullandı. Başta afet bölgelerindekiler olmak üzere vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Erdoğan, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, afet bölgesi ilan edilen bölgelerde "vergi ertelemesi", "esnafa yönelik SGK prim ödemesi ertelemesi", "eşya zararlarının karşılanması için yardım", "esnaf kredilerinin geri ödemelerinin ertelenmesi", "iş yeri ve araç zararlarının karşılanması için destek" ve "acil destek paketi" gibi çalışmalar yapılacağını bildirdi.

Afet Bölgesi ilan edilecek yerler şöyle:

"Düzce’nin Akçakoca Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım, Uğurlu ve çevre köyleri, Rize'nin Güneysu ilçesi, Çayeli ilçesinin Büyükköy ve Madenli beldeleri ile köyleri, Rize merkeze bağlı Muradiye ve Salarha beldeleri ve çevre köyleri, Ardeşen ilçesi Tunca Beldesi ve çevre köyleri, Fındıklı, Kalkandere ve Pazar ilçelerinde selden etkilenen köyler, Artvin'in Arhavi ve Murgul ilçeleri."

(AA)

banner844
Yorumlar (5)
emin akın ABAĞBA 1 yıl önce
teşekkürler başkanım geçmiş olsun selamlar
cash81 1 yıl önce
bana akıl verirken birer tavşan kanı çay içeriz herhalde
Yazık 1 yıl önce
Anca bi balya saman yersin sen çayı nerden bileceksin..
cash81 1 yıl önce
çay mı dağıtacak acaba sel zedelerin çaya çok ihtiyacı var
Yazık 1 yıl önce
Senin gibilere akıl dahatacakmış ihtiyacın çok olduğu görülüyor..
31
açık