banner851

banner614

Yasak Kahvehanecileri vurdu geçti !

Düzce Kahveciler ve Otelciler Odası Başkanı Osman Ataseven 19 Temmuz'da yürürlüğe giren sigara yasağının en çok kahvehaneleri etkilediğini belirterek esnafın büyük yara aldığını söyledi.

banner619
Gündem 23.07.2009, 13:14
200
Yasak Kahvehanecileri vurdu geçti !

Sigara yasağı en çok kahvehaneleri etkiledi 19 Temmuz'dan itibaren kapalı alanlarda başlayan sigara içme yasağının kahvecileri önemli ölçüde etkilediğini ifade eden Düzce Kahveciler ve Otelciler Odası Başkanı Osman Ataseven, “Sigara yasağının başlamasıyla ekonomik krizle boğuşan bu işletmeler 19 Temmuz sabahından itibaren ucu yakılmış bir mum gibi yanmaya ve dolayısıyla eriyip tükenmeye başlamıştır.” şeklinde konuştu.


Çıkarılan yasağı desteklediklerini fakat kahvecilerin de evlerine ekmek götürdüklerini belirten Ataseven, kahvecilerin tepkilerinde haklı olduklarını ve tepkilerinin had safhaya ulaştığını söyledi. Ataseven ayrıca ramazan ayının yaklaşması nedeniyle kahvehanelerini temizlemeleri ve özellikle mekanlarına kitaplık koyarak kitap okuma köşesi oluşturmaları konusunda kahvecilerden isteklerde bulundu. Halka da seslenen Ataseven, evlerinde kitap, dergi ve ansiklopedilerden okunmayanların Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası'na getirmelerini istedi.

Yorumlar (0)