banner851

banner614

YAZIHANE SAHİPLERİNE “ÇIKIN” DEDİLER, ÇIKACAKLAR

banner619

Düzce Belediyesi, Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bulunan yazıhane sahiplerine, ihale sözleşmelerinin feshi ve yazıhaneleri boşaltmaları için tebligat gönderdi.

banner846
Gündem 06.03.2021, 11:31 06.03.2021, 12:43
10092
YAZIHANE SAHİPLERİNE “ÇIKIN” DEDİLER, ÇIKACAKLAR
banner844

Düzce Belediyesi, Darıcı Mahallesinde bulunan Şehirlerarası Otobüs Terminalindeki bilet satış yazıhanelerini, belediye bünyesinde kullanılması kararı aldı. Bu karar üzerine, Zabıta ekipleri polis eşliğinde terminale giderek, yazıhane sahiplerine tebligat yapmak istedi. Ancak, yazıhane sahipleri kendilerine verilen tebligatları almak istemedi.

Duruma tepki gösteren yazıhane sahiplerinden Metin Kapoğlu, “Burasının devrini, Düzce Ulaşım A.Ş’ye yapacaklar. Bizleri de terminalde ki eski bilet gişelerinin olduğu yere gönderecekler. Biz buraya para ödüyoruz. Bizi eski bilet satış yazıhanelerinin oraya göndererek hem bizi, hem de yolcuları mağdur edecekler. Biz buna karşıyız. Otobüs peronları, şu anda bilet satış yazıhanelerinin karşısında, eski yere gidersek, yolcular mağdur olacak” diye konuştu.

Düzce Belediyesi tarafından yazıhane sahiplerine gönderilen tebligatta, şu detaylara yer verildi:

“ihale sonucunda yapılan kira sözleşmesinin 19. Maddesine istinaden ‘Taşınmaza Belediyece ya da kamu idarelerince ihtiyaç duyulması veya taşınmazın satışı halinde sözleşme tek taraflı olarak feshedilerek, kiracı idareden hiçbir hak ve tazminat talebinde bulunmadan, yapılacak tebligatı takip eden 30 gün içerisinde tahliye edilecektir’ denilmekte olup, içerisinde 01.11. 2018 tarihli ihale sonucu yapılan kira sözleşmelerinin feshi için olurlarınıza arz ederim.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (13)
Balkancı 5 ay önce
Hep cehapenin suçu
Alaturka 5 ay önce
Orası zaten çok ucube bir yer oldu Terminale benzer hiç bir tarafı Yok Sakaryadaki Terminale girince sanki Kültür Merkezine Veya Avm Girmiş gibi hissediyorum kendimi Düzcedekinde bildiğin şantiye sahası terminal yıkın orayı çok çirkin mimarisi ve silüeti var...
Kadir 5 ay önce
Pandemi sürecinde esnafların sözleşmelerini fesih etmek bence uygun olmamış zaten esnaflar zor durumda
Dâhiyane fikirler 5 ay önce
Bu belediye işsiz ondan vizyon yok misyon yok.
SaBan 5 ay önce
Ee Kapi gibi sozlesme imzalamislar..her sey Acik ve net..Vir vir etmeye gerek yok..Acitasyonda yok..Imzana sahip cikacaksin..Bosaltacaksin
şemsiye 5 ay önce
İÇERİMİ BOŞALTALIM DIŞARIMI ONUDA SÖYLE
bulut 5 ay önce
pandemi zamanı tek taraflı fesih.yani kapı önüne koyma.bunu yapan chp li belediye olsaydı akşam malum haber kanallarında hakkınızı arardınız:)
vatandaş 5 ay önce
Düzce halkı ve tüm Türkiye.sandıkta bunlara yüzde 0 oy ile hesabını sorun.bu kadar basit.
Abbas 5 ay önce
BURASI DÜZCE YA
çifçi 5 ay önce
burası Düzce ama belediye meclis üyelerine bak kaç tane Düzceli var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın