banner851

banner955

YAZIHANE SAHİPLERİNE “ÇIKIN” DEDİLER, ÇIKACAKLAR

Düzce Belediyesi, Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bulunan yazıhane sahiplerine, ihale sözleşmelerinin feshi ve yazıhaneleri boşaltmaları için tebligat gönderdi.

Gündem 06.03.2021, 11:31 06.03.2021, 12:43
10206
YAZIHANE SAHİPLERİNE “ÇIKIN” DEDİLER, ÇIKACAKLAR

Düzce Belediyesi, Darıcı Mahallesinde bulunan Şehirlerarası Otobüs Terminalindeki bilet satış yazıhanelerini, belediye bünyesinde kullanılması kararı aldı. Bu karar üzerine, Zabıta ekipleri polis eşliğinde terminale giderek, yazıhane sahiplerine tebligat yapmak istedi. Ancak, yazıhane sahipleri kendilerine verilen tebligatları almak istemedi.

Duruma tepki gösteren yazıhane sahiplerinden Metin Kapoğlu, “Burasının devrini, Düzce Ulaşım A.Ş’ye yapacaklar. Bizleri de terminalde ki eski bilet gişelerinin olduğu yere gönderecekler. Biz buraya para ödüyoruz. Bizi eski bilet satış yazıhanelerinin oraya göndererek hem bizi, hem de yolcuları mağdur edecekler. Biz buna karşıyız. Otobüs peronları, şu anda bilet satış yazıhanelerinin karşısında, eski yere gidersek, yolcular mağdur olacak” diye konuştu.

Düzce Belediyesi tarafından yazıhane sahiplerine gönderilen tebligatta, şu detaylara yer verildi:

“ihale sonucunda yapılan kira sözleşmesinin 19. Maddesine istinaden ‘Taşınmaza Belediyece ya da kamu idarelerince ihtiyaç duyulması veya taşınmazın satışı halinde sözleşme tek taraflı olarak feshedilerek, kiracı idareden hiçbir hak ve tazminat talebinde bulunmadan, yapılacak tebligatı takip eden 30 gün içerisinde tahliye edilecektir’ denilmekte olup, içerisinde 01.11. 2018 tarihli ihale sonucu yapılan kira sözleşmelerinin feshi için olurlarınıza arz ederim.”

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (14)
Ali Yılmaz 12 ay önce
Türkiye nin en ucube terminali bu terminal gerçekten , lavabosundaki görevliler de tam bu ucubeye yakışır türden
Balkancı 2 yıl önce
Hep cehapenin suçu
Alaturka 2 yıl önce
Orası zaten çok ucube bir yer oldu Terminale benzer hiç bir tarafı Yok Sakaryadaki Terminale girince sanki Kültür Merkezine Veya Avm Girmiş gibi hissediyorum kendimi Düzcedekinde bildiğin şantiye sahası terminal yıkın orayı çok çirkin mimarisi ve silüeti var...
Kadir 2 yıl önce
Pandemi sürecinde esnafların sözleşmelerini fesih etmek bence uygun olmamış zaten esnaflar zor durumda
Dâhiyane fikirler 2 yıl önce
Bu belediye işsiz ondan vizyon yok misyon yok.
SaBan 2 yıl önce
Ee Kapi gibi sozlesme imzalamislar..her sey Acik ve net..Vir vir etmeye gerek yok..Acitasyonda yok..Imzana sahip cikacaksin..Bosaltacaksin
şemsiye 2 yıl önce
İÇERİMİ BOŞALTALIM DIŞARIMI ONUDA SÖYLE
bulut 2 yıl önce
pandemi zamanı tek taraflı fesih.yani kapı önüne koyma.bunu yapan chp li belediye olsaydı akşam malum haber kanallarında hakkınızı arardınız:)
vatandaş 2 yıl önce
Düzce halkı ve tüm Türkiye.sandıkta bunlara yüzde 0 oy ile hesabını sorun.bu kadar basit.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık