banner851

banner614

YIĞILCA’DA ‘KARANTİNA’ İDDİALARI YALANLANDI

banner619

Düzce Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında 15 gün süreyle giriş ve çıkışa kapatılan Yığılca’da karantina uygulandığı iddialarını yalanladı. Valilik sadece ulaşımın kontrollü sağlandığını, ilçede karantina uygulanmadığını vurguladı.

banner846
Gündem 08.04.2020, 12:00
2618
YIĞILCA’DA ‘KARANTİNA’ İDDİALARI YALANLANDI
banner844

Koronavirüs salgını nedeniyle 6 Nisan’da Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında olağanüstü toplanan Düzce İl Umumî Hıfzıssıhha Meclisi, Yığılca’da ulaşıma sınırlandırma kararı aldı. 15 gün süreyle ilçedeki giriş ve çıkışları kontrol altında tutma yönündeki tedbir, bazı basın organlarında ‘karantina’ olarak haberleştirildi. Bunun üzerine Düzce Valiliği yanlış anlaşılmaları düzeltmek amacıyla yazılı bir bilgilendirme yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bazı medya kuruluşlarında yer alan Yığılca ilçemize karantina uygulandığı haberleri ile ilgili olarak; koronavirüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde İl Olağanüstü Umumî Hıfzıssıhha Meclisinin almış olduğu karara istinaden, ilimiz Yığılca ilçesine giriş-çıkışlar kontrollü olarak sağlanmaktadır. Herhangi bir karantina uygulaması söz konusu değildir.”

Yorumlar (3)
Recep 1 yıl önce
Madem giris cikislar kontrollu biz neden gidip findiklarimiza ilacimizi gubremizi atamiyoruz hic samimi degilsiniz evimiz bahcemiz ayri bu eziyeti neden yugilcaya yasatiyorsunuz gurbette kalanlari almadiniz
Mehmet gezertekin 1 yıl önce
Bize karantina var dediler ve biz 26 gùndùr çalışamadık şimdi bòyle bir haber yapmak ayıp oldu
Şakirrrrr 1 yıl önce
Bende gidecem bende gidecem
19°
açık