banner851

banner614

YİNE TEK KELİME BAHSEDİLMEDİ!

banner619

18 Mart Çanakkale Zaferi için hazırladığı cuma hutbesinde Atatürk’ün adı geçirilmemesi nedeniyle büyük eleştiri alan Diyanet, cuma gününe denk gelen 10 Kasım'da da camilerde okunan hutbede Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ten bahsetmedi.

banner846
Gündem 10.11.2017, 14:12 10.11.2017, 16:06
3054
banner844

Camilerde her cuma okunan hutbeler, belirli gün ve haftalarda o günün anlam ve önemine göre şekillenirken, Türk milleti için çok önemli bir tarih olan 10 Kasım'daki cuma hutbesinde Atatürk'ün adı geçirilmedi.

Bu yıl cuma gününe denk gelen 10 Kasım'da Diyanet'in hazırladığı Cuma Hutbesi'nde Atatürk’ten bahsedilmedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği günde camilerdeki hutbelerde anılmaması akıllara 18 Mart Çanakkale Zaferi hutbesini getirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü nedeniyle hazırladığı cuma hutbesinde Çanakkale Zaferi’nin mimarı aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün adının geçirilmemesi büyük tepki çekmişti.

Atatürk'ten bahsedilmeden okunan Cuma Hutbesi'nin bu haftaki konusu ise Örnek İnsan: Mümin olarak belirlendi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (128)
DÜZCELİ-81 4 yıl önce
bırakın 15 temmuzu suriyelilerin ülkemizdeki çektigi zorlukluklar v.s den bahsediliyorsa tabkiki bu ülkeyi kurtaran kuran ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINDAN bahsedilemelii
Düzceli-81 4 yıl önce
Osmanlıya..o kadar meraklısın mollalıkla hanedanlıkla yönetilmeye git bak iran orda tutan yok.
Düzceli-81 4 yıl önce
Osmanlıya ya kardeş osmanlımı kalmıştı cahil oldugun ne kdar belli :).bak kurtuluş savaşındaki haritaya ögrenirsin.dogruki sizin gibier demokrasiyi bilmiyor maalsef
OSMANLi 4 yıl önce
Duzce 81 sen ugur dundar gibi kisilerin kitabini okursan bizleri anlayamassin annesi ne mollasi internete gir sayfalari karistir hepsi yaziyor.mal varligina bakma cok zaman alir
Nuba 4 yıl önce
Tarihi dizilerden öğrenen hayatı boyunca 2 kitabı öğretmen zoruyla okuyan adamlarin! Atatürk'ü anlamasıni beklemeyin verin mehteri gitsin.
Düzceli-81 4 yıl önce
Beyler halen ahmaklıgınızı uzatmaktasınız dikkat edin ATATÜRK iyi bi asker komutan diyorum :)imam demiyorum.sanane içer içer günahı sanamı.okuyun cahiller okuyun.kuru kuru.kulaktan duydugunuzla yorum yapmayın.
Murat 4 yıl önce
Hutbede iyi bir müslüman olduğundan mı bahsedecekti anlamadım, yardım için gönderilen paralarla iş bankası ve bira fabrikası kurdurdu islama ne güzel hizmetler yapmıştı ne kadar da güzel içiyordu mu diyecekti anlamadım yani
eren 4 yıl önce
oy oy kıyamam sana yarana mı dokundu ah canım benim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın