banner851

banner955

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, cadde ve sokaklarda vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımların iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçmek için denetimlerini sürdürüyor.

Gündem 26.02.2021, 12:20 27.02.2021, 16:38
1548
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, cadde ve sokaklarda vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımlar başta olmak üzere yol kenarlarının iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek için denetimlerini sürdürüyor.

Kaldırım ve yol işgaline izin vermeyen Zabıta ekipleri, işyerleri ve araç sahiplerine de uyarılarda bulunuyor.

Cadde  ve sokakların daha modern bir görünüme kavuşabilmesi adına kaldırım işgallerine müsaade etmeyeceklerini belirten Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Sezgin Diner, “Vatandaşlarımızın geçişini engelleyen hiçbir malzemenin yol ve kaldırımda bulunmasına izin vermeyeceğiz.

Kaldırımları işgal eden iş yeri sahiplerine söz konusu işgallerin Belediye mevzuatına aykırı olduğunu anlatıyoruz. Mevzuata aykırı hareket edenler için 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 38.maddesine istinaden idari işlem yapıyoruz” dedi.

Diner, ayrıca, Zabıta Müdürlüğü olarak denetimlerini periyodik şekilde devam ettireceklerini de ifade etti.

Yorumlar (1)
Fatih 2 yıl önce
Bu denetimi yılda 2 kez yapıyorlar max. Her yaptıklarında da periyodik olarak, sürekli olarak yapcaz vsvs. diyorlar. Düzcede kimse kaldırımda yürüyemiyor bu çakallar yüzünden.
Yeni Sayımız