banner851

banner614

‘ZAM DEĞİL ACİL İNDİRİM ŞART’

banner619

Düzce’de havalar soğudu, artan ısınma ihtiyacıyla birlikte faturalar da kabardı. Kimi vatandaş faturalar belini bükmesin diye kombiyi az çalıştırırken, kimisi ise ‘Hem doğalgaz hem elektrik gideri olmasın’ düşüncesiyle sobaya yönelmeye başladı. Özellikle koronavirüs salgını yüzünden sıkıntılı bir süreçten geçilen şu günlerde esnaflardan, “Elektrik ve doğalgaza zam değil acil indirim şart!” çağrısı geldi.

banner846
Gündem 25.10.2020, 13:43
1317
‘ZAM DEĞİL ACİL İNDİRİM ŞART’
banner844

Düzce’de esnaf ve dar gelirli vatandaşlar, rahat bir kış dönemi geçirmek için elektrik ve doğalgazda indirim bekliyor.

Elektrik ve doğalgaz faturalarının hem esnafın hem de vatandaşın cebini yaktığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına geçtiğimiz yıla göre yüzde 30’un üzerinde zamlar yapıldı. Enflasyonun üzerinde yapılan bu zamlar havaların soğumaya başladığı bu günlerde bu ayki faturalara yansıyınca başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere dar gelirli tüm kesimler oluşacak farkı nasıl karşılayacaklarını şimdiden düşünmektedirler. Esnafımızın ve halkımızın pandeminin arttığı bu günlerde kışı rahat geçirmesi için en önemli gider kalemi olan elektrik ve doğalgaz fiyatlarında acil indirime gidilmeli. Aksi halde hem yaşanan pandeminin önüne geçemeyiz hem de halkın mağduriyeti artar.” dedi.

 “Her kesimin elektrik ve doğalgaz indirimine ihtiyacı var”

Havaların soğuması ve aynı zamanda pandeminin hala devam etmesi nedeniyle elektrik ve doğalgaza indirim yapılması gerektiğini vurgulayan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Pandeminin halen devam ettiği bir süreçte havalar da artık soğudu. Her zaman en temel ihtiyacımız olan elektrik ve doğalgazın şimdi kullanımı daha çok artacak. Dolayısıyla elektrik doğalgaz faturaları esnafın da vatandaşın da cebini yakmaya başladı. Öyle ki hem elektrik hem doğalgaz bu yıl bir önceki yıla göre yüzde 30’un üzerinde arttı. İndirim beklenirken zam yapılmasının kimseye bir faydası yok. Çünkü zamlar enflasyonu da artırıyor. Bu yüzden kış aylarına girmişken, pandemide esnafın da kazancı düşmüşken, her kesimin ihtiyacı, elektrik ve doğalgaza indirim yapılmasıdır.” diye konuştu.

Yorumlar (5)
CAN 7 ay önce
INDIRIMMI HAYATDA YAPMAZLAR MÜMKÜN DEYIL HALKIMIZI GAZ GIBI YOLARLAR BUNLAR BENZINE BAKIN DOGAL GAZA BAKIN EFLASYONUN ENBÜYÜK SEBEBI BUNLAR ELETIRIK FIYATLARI DOGAL GAZ UCMUS
Yorumcu 7 ay önce
Bu soyguncu şirketler arkasini iktidara dayadi kimse ses cikaramiyor
hamza 7 ay önce
Havalar sogudu ??? ciddimisiniz.. kuresel isinma dolayisiyla hergecen sene bir onceki kistan sicak geviyir ben bu sene hic kar yagisi beklemiyorum ikimizde kislik lastik almaya gerek yok artik mevsimler degisti.
Dağlar 7 ay önce
Dağlarda findiliklarda odunlar çürüyor
Dağlar 7 ay önce
Dağlarda findiliklarda odunlar çürüyor
12°
hafif yağmur