Dönüşümün ardından artan bir yoğunluğun gözlenmediğini ifade eden Günden: “hastane yönetimiyle istişare halindeyiz. Yolcu sirkülasyonunu takip ediyoruz. Artan yoğunluğa ve hastane yönetiminin taleplerine göre çalışmalarımızı yürütüyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Bir taraftan artan nüfus yoğunluğu, diğer taraftan hizmet kalitelerini artırmaya yönelik girişimler çerçevesinde, hem Düzce Atatürk Devlet Hastanesi üzerindeki yoğunluğu azaltmak, hem de sağlık hizmetlerinin daha sağlıklı verilebilmesi amacıyla Muncurlu ’da bulunan Ek Hizmet Binası, yapılan resmi açılışla birlikte, halihazırda devam Fizik Tedavi Hizmetinin yanısıra Kadın Doğum ve Çocuk Acil Servisi olarak da hizmet verecek.

Yeni hizmetten vatandaşların memnun olduğu gözlemlenirken, ulaşım konusunda şikayetleri gözlemlendi.

1d030e12-af30-4489-9542-9105ad42d21a

Bu şikayetler üzerine Haber Ekibimiz, Düzce Ulaşımının tepesindeki isim olan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden’e konuyu sordu.

Muncurlu’daki hastaneye yönelik ulaşım hizmetinin Hastane ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle istişareli ve koordineli bir şekilde taleplere göre yürütüldüğünü ifade eden Günden şunları söyledi:

“Yeni açılan hastanemizin Düzce’ye hayırlı olmasını diliyorum. Düzce Ulaşım A.Ş olarak hazırlığımızı yaptık. Hem sefer sayılarımızı hem de sefer hatlarımızı gözden geçirdik. Sürekli gün içerisinde denetimlerimizi yapıyoruz.

 

“Günde yaklaşık 60 sefer yapıyoruz”

Araç sayılarını, sefer sayılarını sürekli kontrol ediyoruz. Şu ana kadar bir sıkıntı yok. 4 aracımızla 8,5 metrelik otobüslerimizden otuza yakın servisimiz var. 12 metrelik araçlarımızla yaklaşık 30’a yakın seferimiz var. Toplam altmışa yakın seferimiz var.

Hastane açılmadan önce yolcu sayımız 2 bin 800’lerdeydi. Şu anlık pek hareket yok. 3 bin 100 civarlarında. Mevcut araçlarımız yeterli. Birisi Doğanlı tarafından, birisi Muncurlu tarafından hastaneye giden araçlarımız var.

 

“Sabah 7’den gece 11’e kadar seferlerimiz var”

 

Sabah 7’de başlıyor. Gece 11’e kadar seferlerimiz var. Eğer bir yetmeme durumu ya da araç ilavesi durumu olursa hazırlıklıyız. Şu anda yeterli olduğunu bildiğimiz için sadece sefer sayılarını arttırdık. Seferleri yarım saate kadar indirdik.

Ulaşım A.Ş olarak işimizin başındayız. Her türlü tedbiri alacağız. İlave araç gerekirse onları da alacağız.”

42839c92-3f86-40f9-b48c-b383d1b32ca9

Öte yandan Düzce Belediyesi Ulaşım AŞ Genel Müdürü Levent Sivrikaya’nın halihazırda hastaneye verilen ulaşım hizmetlerinin değerlendirilmesi ve yeni taleplerin masaya yatırılmasına yönelik, hastane yönetimini ziyaret ederek istişare toplantısında bulunduğu bildirildi.

Haber – Ahmet Çelik

Kameraman – Liva Ünsal