Düzce’de Aziziye Mahallesi’nde ikamet eden 80 yaşındaki Beyaz Şentürk evinin önündeki kendi mülkünden belediye tarafından yol yapılacağı gerekçesiyle yer alındı. Gelinen noktada yol yapıldı ama belediye tarafından Şentürk’ün evinin önü asfaltlanmadı. Soğuk ve yağışlı kış günlerinde evinin önü çamur içinde kalan yaşlı kadın engelli oğluyla birlikte mağduriyet yaşadığını dile getirerek bu sorunun bir an önce çözülmesini talep etti. Konuya ilişkin Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günde ise, söz konusu mağduriyetin hava şartlarının asfalt serimine uygun hale gelmesiyle beraber mağduriyetin giderileceğini söyledi.

WhatsApp Image 2023-02-01 at 17.12.33

Aziziye Mahallesi 890. Sokakta ikamet eden Beyaz Şentürk yaşadığı mağduriyeti Öncü Haber mikrofonlarına anlattı. Belediyeye sürekli konuyla ilgili dilekçe vermesine rağmen hala geri dönüş yapılmadığını ifade eden 80 yaşında ki Şentürk, bu soğuk kış günlerinde evinin önüne hala asfalt atılmadığını aktardı.

 Kış gününde engelli oğluyla mağduriyet yaşadığını söyleyen Beyaz Şentürk yetkililerden bir önce evinin önüne asfalt dökülmesini istediğini yetkililerden rica etti.

Öncü Haber merkezimize ulaşan Şentürk şunları söyledi:

“Aziziye Mahallesi’nde oturuyorum. Evimin önü bu şekilde çamur. 3 kere belediyeye dilekçe verdim. Kabul etmediler, gelmediler buraya. Evimin önünde ki yeri de onarıp temizlenmesi gerekiyor. 80 yaşındayım. 1 tane oğlum var o da engelli. Evimin önüne beton atılmadığı için çıkıp yürüyemiyorum. Buraya asfalt atılıp temizlenmesini istiyorum yetkililerden. Hem benim özel mülkümün olduğu yere yol açtılar hem de evimin önünü kış vaktinde böyle çamur içinde bıraktılar. 3 ay oldu belediyeye başvurdum bana sıraya girdi deyip ilgilenmiyorlar. Yetkililerden evimin önüne asfalt dökülmesinin ve yolun temizlenmesini istiyorum.”

Beyaz Şentürk’ün iddialarına ilişkin Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden ile görüşen haber ekibimize yapılan açıklamada:

“Kış mevsiminde teknik olarak asfalt dökülmesi mümkün olmadığından dolayı yaşlı teyzemizde mağdur olmasın diye geçici olarak çamur oluşumunu engellemek için söz konusu alana tarafımızca çakıl döküldü. Hava şartları normale döndüğünde asfaltın sereceğiz. Vatandaşlarımızın hizmeti için çalışıyoruz. Hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.