Tarladan çatala kadar gıdanın her adımını kontrol altında tutmak için ve vatandaşın sağlığı için yapılan gıda denetimleri Düzce’de de gerçekleştirildi. Ekipler, Düzceli vatandaşların gönülleri rahat şekilde gıda alışverişi yapabilmeleri için Kurban Bayramı’nda da denetimlerini sürdürdü.

Öte yandan Düzce’nin yanı sıra Türkiye genelinde de gıda denetimleri yapıldı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, piyasada haksız rekabetin etkin biçimde önlenmesi için çaba gösterdiklerini ve Bakanlık olarak geçen yıl 1 milyon 300 bin resmi gıda kontrolü gerçekleştirdiklerini ve 18 bin 948 işletme için idari para cezası uyguladıklarını kaydetti.

Thumbs B C Ac749Dc7A5Dfc1B8178915Ef8Db86C10

TEDAVİSİNİN ARDINDAN YAVRULARININ YANINA BIRAKILDI TEDAVİSİNİN ARDINDAN YAVRULARININ YANINA BIRAKILDI

 “En iyi denetçi tüketicinin kendisidir”

Kurban Bayramı ile birlikte ekiplerin denetimlerini artırdığını vurgulayan Yumaklı, denetimlerde şeker ve şekerli mamuller, pastacılık ürünleri, unlu mamuller, tatlı üretim ve satış yerleri başta olmak üzere tüm gıda işletmelerine yönelik hassasiyet gösterildiğini bildirdi. Bakan Yumaklı, şunları kaydetti:

"Tüketicilerimiz gıda ile ilgili herhangi bir ihbar ve şikayeti için Türkiye'nin her yerinden Alo 174 Gıda Hattı'na ya da 0 501 174 0 174 numaralı WhatsApp Gıda İhbar Hattı'na bildirebilirler. Hiç şüphesiz en iyi denetçi tüketicinin kendisidir. Tüketicilerimiz bu sürece ne kadar dahil olursa o kadar hızlı ve kolay sonuç alabiliyoruz. Vatandaşımızın sağlığıyla oynayanlara göz açtırmıyoruz, açtırmayacağız." ÖNCÜ HABER/AA

Editör: Tuğba Aksoy