13 Şubat 2023’te Hacı Hidayet Tur organizasyonuyla kutsal topraklara yolcu edilen 60 kişilik kafile 7 Mart Salı günü yurda döndü.

Sevdiklerinin gözyaşları ve hayır duaları eşliğinde yolcu edilen Umreciler, 21 gün süren manevi yolculuğun ardından kalplerinde kutsal beldeleri görmenin neşesi ve oradan ayrılmanın hüznüyle, yine sevdiklerinin sevinç gözyaşları eşliğinde karşılandı.

21 gün süren manevi yolculukta, kutsal mekânların manevi hazzını müşahede eden Umreciler, güzel anılar biriktirmeyi de ihmal etmedi.

TEKRAR GİTME PLANLARI VAR

Hüzün ve mutluluğun iç içe yaşandığı manevi yolculuğu Hacı Hidayet Tur’un 60 yıllık tecrübesiyle yaşadıkları için kendilerini şanslı hissettiklerini ifade eden Umreciler, daha gelir gelmez tekrar Umre planları yapmaya başladı.

Duygu ve Düşüncelerini Öncü Haber mikrofonlarına aktaran Umreciler, Hacı Hidayet Tur organizasyonuyla Umreye gitmenin ayrıcalıklı olduğunun altını çizerek şu ifadelere yer verdi;

 “Çok Güzel günler yaşadık”

“Çok güzel günler yaşadık. Allah kabul etsin. Eşlerle, dostlarla… Böyle bir Umre daha kolay kolay olmaz. Allah bütün Hidayet Turizm sahiplerinden Allah razı olsun. Selami, Mübarek, Nurten çok güzel bir Umre yaptık. Bu benim Umreye üçüncü gidişim. Her yere gittik, her yeri gezdik. Bütün ziyaretlerimizi gerçekleştirdik.

Hanife Türkseven; “Bizde çok memnun oluyoruz Umreye gidenler güzel şeyler söyleyince. Allah razı olsun. Yine de kaybetmediler dedelerinin mesleğini çok mutluyuz.”

“Çok güzel geçti günlerimiz. Sıkıntı yaşamadan en güzel şekilde gerçekleştirdik Umremizi. Bu benim Umreye üçüncü gidişim. Hep aynı firmayı tercih ettiğim için hep birbirinden güzel geçti, bildiğimiz, güvendiğimiz bir firma olduğu için.”

 “Hacı Hidayet Tur’a teşekkürler”

“Mutluluk, heyecan yaşadık. Üzüntümüz pek olmadı, yalan söylemeyelim. İyi ki gitmişiz. Her sene artık gitmeyi düşünüyoruz. Hidayet Tur’da çok güzel ilgilendi bizimle, ikramları da oldu. Hepsine teşekkür ederiz.”

“Güzel bir program oldu. Biraz yorulduk ama tatlı bir yorgunluk tabi. İbadetlerimiz, tavaflarımızda kazançlı bir mevsim yaşayarak ülkemize döndük. Programımız çok güzel oldu gerçekten. Grubumuzda herkes uyumluydu. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde Umre ziyaretimizi tamamladık. Allah gidemeyen herkese nasip etsin İnşallah.”

 “Vaat ettiğimiz her şeyi gerçekleştirdik çok şükür”

Mübarek Türkseven: “Güzel bir program gerçekleştirdik. Ülkemize döndük sağ salim. İbadetlerimizin hepsini yaptık. Rabbim kabul etsin. Programda sunduğumuz her şeyi elimizden geldiğince misafirlerimize Umrecilerimize sunduk. Elimizden geldiğince yardımcı olduk. Biz çok memnun kaldık. Umarım misafirlerimizde, Umrecilerimizde memnun kalmıştır. Çok kalabalıktı. Pandeminin etkisiyle çok yoğunluk vardı. Kalabalıktan dolayı zaman zaman zorlandık ama yine de çok güzeldi. Şimdi nasip olursa Şevval ayında tekrar gideceğiz. Kafilemizi toplamaya başladık. Rabbim herkese tekrardan nasip etsin.”

Selami Çatal: “Kesinleşmiş turumuza gitmeden 1 hafta önce depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Zaten orada her duamızda Kabe’yi tavaf ederken bütün dualarımızı yaptık, kardeşlerimiz için. 22 günlük Umre programımızda Umrecilerimizi her yere götürdük. 6 tane Umre sözümüz vardı. Bunları tamamladık. Eksiksiz yaptığımızı düşünüyorum. Bir de bu sene ilk defa bir kalabalık vardı. Ben daha önce bu kadar kalabalık bir Umre görmemiştim. Yine de çok güzel bir Umre programı gerçekleştirdik. Gelen Umrecilerimizden Allah razı olsun. Bundan sonra da programlarımıza devam edeceğiz. Allah gitmek isteyen herkese nasip etsin.”

Haber – Ahmet Çelik