Uzun yıllardır Düzce Ziraat Odası başkanlığı koltuğunda oturan Ramazan Öztürk’ün adı zimmete para geçirme iddiasına karıştı. Öztürk ile birlikte mevcut ve eski yönetimdeki 2 isim hakkında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında dava açıldı.

Ramazan Öztürk2

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Başıhoş ile eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Muhasip Süleyman Kayıkcı hakkında yürütülen ve ‘Zimmet’ ile ‘Görevi Kötüye Kullanmak’ suçlarını içeren soruşturma nedeniyle görevdeki isimler yönetimden el çektirildi.

Turkiye Ziraat Odalari Birligi 1427

Soruşturmayı yürüten Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan rapora doğrultusunda Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk hakkında’ Zimmet’ ve ‘Görevi Kötüye Kullanmak’, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Başıhoş hakkında ‘Görevi Kötüye Kullanmak’ ve eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Muhasip Süleyman Kayıkcı hakkında ‘Görevi Kötüye Kullanmak’ suçlarından dava açılmasına karar verildi.

DÜZCELİ HACILAR YURDA DÖNMEYE BAŞLIYOR… DÜZCELİ HACILAR YURDA DÖNMEYE BAŞLIYOR…

Dava süreci nedeniyle Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin kararı ile Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Başıhoş görevden alındı.