Düzce Belediyesi’nin gelecek 5 yılda ‘vatandaş’ odaklı çalışmasını sağlayacak kadro şekillendi. Başkan Dr. Faruk Özlü, aynı zamanda yakın çalışma ekibini oluşturan yönetim kadrosunu açıkladı. Belediye hizmetlerinin sorunsuz işlemesi ve yatırımların iyi yönetilmesinden sorumlu olan A takımında ağırlık olarak mevcut isimlerin görev yerlerinde değişiklik yoluna gidilmesi ve az sayıda dışarıdan görevlendirme yapılmasını ‘yerel dokuya’ uygun bir karar olarak değerlendiren Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Başkan Özlü’nün görev yaptığı süre içinde Düzce’yi ve taşra siyasetini iyi öğrendiğini dile getirdi. Düzceliler’in gönlüne dokunacak isimlerin kadroda yer aldığını belirten Ünsal, önceki dönem başkan yardımcısı ve Kültür İşleri Müdürü olan Burçin Sarıcan’a yeni dönemde geniş yetkiler verilmesine ayrı bir parantez açarak, “Sarıcan, başkan kadar yetkili bir noktaya geldi.” dedi.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumluyorum’ programında Düzce Belediyesi’nin yönetim kadrosunun açıklanmasının ardından atanan isimleri değerlendirdi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün sil baştan değişim yerine mevcut isimlerin görev yerlerini değiştirme ve az sayıda yeni ismi A takımına dahil etme yönündeki hamlesini taşra siyasetine uygun bir adım olarak niteleyen Ünsal, bu ekibin yeni dönemde Düzce’ye hayırlı olmasını diledi. 

Ekran Alıntısı-134

ÇİÇEK ABİ BEKLEMEDE KALDI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün yakın çalışma arkadaşları için ince dokunuşlar yaptığını söyleyen Ünsal, “Faruk Özlü Düzce'deki A takımını açıkladı. Çok büyük değişiklik yapmamakla beraber çok ince dokunuşlar yaptı. Faruk Özlü, Düzce'ye de, taşra siyasetine de hakim olmuş. Hani ‘En iyisini Faruk Özlü bilir.’ diyen yalaka takımı var. Onlardan demiyoruz ama ben şu kadarını söylüyorum; muktedir olmakla iktidar olmak arasında bir bilgi ve tanıma mesafesi vardır. Faruk Bey’in bunu çok güzel bir şekilde ince dokunuşlarla Düzce'yi ve belediyeciliği, yerel yönetimi çok iyi tanıdığını, dengelerini çok iyi gördüğünü ve kurduğunu anladık. Çiçek abi var, Fahrettin Yılmaz. Başkan yardımcılığı bekliyordu ama nasip olmadı. Ama beklesin mutlaka, bunlar değişmeyecek şeyler değil yani.” ifadelerine yer verdi.

3-264

SARICAN, EŞ BAŞKAN GİBİ

Önceki dönem Düzce Belediye Başkan Yardımcısı ve Kültür İşleri Müdürü olan Burçin Sarıcan’ın yeni görevlendirmeyle sorumluluk alanının genişlediğini belirten Ünsal, Sarıcan’ın temsil noktasında artık Başkan Özlü’nün tam anlamıyla vekili konuma geldiğini söyledi.

2-349

İlk olarak söze birim müdürleri arasında mesleği ile en dikkat çeken isimlerden olan Numan Şirin ile başlayan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, “Enteresan olan bir şey var. Numan Şirin mezarlıklar müdürüydü. Bu arkadaş aynı zamanda Sayın Özlü'nün kuaförü. Yazı işlerini artık tıraş olurken konuşurlar. Burçin Sarıcan konumu şu; protokol ve koordinasyondan sorumlu başkan, başdanışmanı. Bilindiği gibi Burçin Sarıcan daha önce Kültür İşleri Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcısı’ydı. Belirli bir alanı vardı şimdi alan açıldı. Başdanışman olarak Faruk Bey'in projeleri ve yönetim noktasında kendine bir alternatif koydu. Sarıcan, başkan kadar yetkili bir noktaya geldi eş başkan gibi. Yasin Tüfekçi, eski Zabıta Müdürü’ydü. Spor akademisinin başkanı oldu. Yasin, orada güzel hizmetler edecek. Bir Gönül ablamız vardı. Gönül abla Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. Gönüllere dokundu, şimdi veteriner müdürü oldu. Gönül Abla artık insanlarda bulamadığı sadakati hayvanlarda arayacak. Belediye meclisinden sadece Burak Coşkun, mobilya sektöründe kendisi daha önceki dönemde de meclis üyesiydi. Ona da hayırlı olsun. Benim anlamadığım bir şey var. İnsan Kaynakları Müdürü Sinan İnan vardı. Sinan İnan arşiv hizmetlerinden sorumlu. Hukuk Müdürlüğü de yapmıştı. Öyle bir yere görevlendirilmiş ki yani arşivlerle uğraşacak.” ifadelerini kullandı.

“SAÇINI, BAŞINI BOYATAN KART ZAMPARALARI TOPLUM DA ÇOK İYİBİLİR” “SAÇINI, BAŞINI BOYATAN KART ZAMPARALARI TOPLUM DA ÇOK İYİBİLİR”

Duzce Belediye Baskani Dr Faruk Ozlu Korona Viruse 1644507916930

“FARUK BEY OLAYI ÇÖZMÜŞ”

Düzce Belediyesi’nin yeni yönetim kadrosunun hem kurum içi işleyiş hem de Düzce’ye hizmet noktasında uyumu yansıttığını belirten Ünsal, “Mehmet Emin Tangüder, Temizlik İşleri Müdürü oldu. Muhtarlar Müdürü’ydü. Yapamadığı tek müdürlük oydu. Pek beceremiyordu şimdi buraya geldi. Cihan Ünal, Özel Kalem Müdürü’ydü. Başkan yardımcısı olarak atandı. Hepsinden önemlisi bizim Ayşe ablamız var orada. Hem Özel Kalem Müdürü hem Basın Halkla İlişkiler Müdürü, iki görevi birden yaptı. Ayşe Abla'nın gönlü yeter, insanlara dokunur, mütevazidir. İşin sonunda belediyede personelle uyumlu, koordineli ve halka dokunacak kişileri etkili bir noktaya getirmiş. Bu taşra siyasetidir. Faruk Özlü biliyorsunuz devlet bürokrasisinde devam ediyor. Bu bürokrasinin içinde Ankara siyasetini, devletin stratejik siyasetlerini bilen birisi olarak 5 yıl önce çok şey bilmiyordu ama herkes bir fikir söylüyordu. Faruk Özlü, çok güzel bir şekilde bu işi çözmüş. İnşallah bu dönem Düzce'ye hayırlı olsun. Düzce'den ilçelerine dokunacak bir ekip bu. İnşallah hayırlara vesile olsun. Faruk Bey olayı çözmüş, çok bir şey söylemeye gerek yok. Enteresan olan tek şey Sinan Bey’in Arşiv Müdürü olması.” dedi.

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;