Düzce’de son dönemde art arda meydana gelen yangınların arka planında metruk yapı ve boş araziler olması asayiş yönünden sorunlu olan bu bölgelere daha fazla yoğunlaşılması gerektiğini gün yüzünde çıkardı. Emniyet ve jandarmanın şikayete konu olan adreslere yönelik huzur denetimlerini arttırmasının ehemmiyetine dikkat çeken Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kolluk kuvvetlerinin başındaki idarecilere, ‘Halkın hayatını zorlaştırılmak değil kolaylaştırmak lazım.’ çağrısı yaptı. Yine alt ve üst yapıdaki yarım kalan çalışmalar nedeniyle son olarak Sarayyeri Mahallesi’nden yükselen serzenişleri de gündemine alan Ünsal, acil durumlara hızlı müdahale için sorunlu yolların hızla tamamlanması için Düzce Belediyesi’ni göreve davet etti.

Gündemi değerlendirdiği ‘Yorumluyorum’ programında Düzce asayişini ele alan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, huzur ve güven ortamının her yerde tesis edilmesi için sorunlu bölgelerde denetimlerin sıklaştırılması gerektiğine parmak bastı.

1-393

Özellikle mahallelerdeki boş bina ve arazilerin bağımlıların meskeni haline geldiğine işaret eden Ünsal, özellikle şikayet konu adreslere kolluk kuvvetlerinin daha fazla eğilmesinin şart olduğunu son olarak merkeze bağlı Sarayyeri Mahallesi’nde çıkan yangın örneğinden yola çıkarak anlattı.

Vali̇ Selçuk Aslan-5

“BELEDİYE BAŞKANINI ALİ KURBANI HALİNE GETİRDİLER” “BELEDİYE BAŞKANINI ALİ KURBANI HALİNE GETİRDİLER”

“Asayiş için sorunlu bölgelere müdahalenin daha sık yapılması gerekir”

Düzce Emniyeti’nin araç filosunun bağışlarla genişlediğini anımsatan Ünsal, bu durumun daha sıkı denetim olarak sahaya yansımasının önemine dikkat çekti.

Ünsal, “Düzce'de güzel şeyler oluyor. Eleştirildiği zaman insanlar bir artı yazıyor ama güzel şeyler de oluyor. Düzce Emniyeti filosuna, iş adamlarından, şehrin eşrafından, esnaflarından, yatırımcılardan, plaka gelirlerinden ve farklı kaynaklardan çok güzel 30'a yakın araba kazandırıldı. Yani bu araçlarla asayiş için sorunlu bölgelere müdahalenin daha sık yapılması gerekir. Ancak Sarayyeri’nde bir bölge var. İl emniyetindeki yetkililere söylenmesine rağmen ve başıbozuk alan için tedbir alınmıyor. Emniyete defalarca söylenmesine rağmen sonuç odaklı bir yaptırım sağlanmıyor.” ifadelerini kullandı.

114728 Removebg Preview

“Memleketi yönetmek için öngörünüz olacak”

Geçtiğimiz günlerde çıkan anız yangınına değinen Ünsal, “Bu sorunlu alanda yangın çıktığı haberi geldi. O emniyetin müdahale etmediği Sarayyeri’ndeki noktada birisi ‘mangaldan’ diyor, birisi ‘elektrik’ diyor yangın çıkıyor. Her ne olursa olsun bu memlekette Düzce'de yaşarken toplum bilinci ve ortak alanlardaki menfaatimiz gereği, devletin güvenlik birimleri kafasına göre istediği yerde oturan kalkan, kablo yakan, mangal yapan insanlara göz açtırmamalı. Okan Bey, Belediye İmar İşleri Fen İşleri Müdürü aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı buradaki çalışmalarda mutlak ve mutlak öngörü sahibi olan düşünceler ortaya koymalı. Memleketi yönetmek için öngörünüz olacak, öngörünüz yoksa o memlekette mutlak sıkıntılar olur. Bugünlerde bizim bahsettiğimiz bir alan vardı Beçi’de. Günübirlik evler, kart zamparalar, zengin züppelerin, oradaki yaşam alanlarındaki o ahlaksızca insani ve vicdani değerlerden uzak yaşamlarını emniyet adım adım takip ediyor. Toplumda ön planda olan insanları görebiliriz. Hayatta mutlu olmak için ya imkanlar artacak ya istekler azalacak. Biz bu hayata, Düzce’ye ne kattığına bakacağız. Güzel evi olanlar var, güzel imkanları olanlar var. Kum akar, dere kalır. Yiğit ölür, namı kalır. Toplumun en arka planından en ön planında olan insanlar bu topluma faydalı olmak için yaşaması lazım. İnsanların hayatlarını kolaylaştırmak lazım.” açıklamalarında bulundu.

Ekran Alıntısı-142

Editör: Tuğba Aksoy