Pazayeri temel atma merasimine katılanlar arasında Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Cabaoğlu , Akçakoca Milletvekili Ercan Öztürk ve Düzce Belediyesi Başkan yardımcıları  törende yer aldı.

HAMİDİYE PAZARYERİ (2)

Faruk Özlü'nün  temel atma töreninde çevresindekiler ile olan samimiyeti objektiflere kare kare yansıdı. Hamidiye Mahallesinde düzenlenen törende mehteran ekibinin gösterisinin ardından tören konuşmaları gerçekleşti.

HAMİDİYE PAZARYERİ (3)

Törende ilk olarak Hamidiye Mahallesi Muhtarı Mensur Bilgin tören konuşmasına şu sözleri söyledi: ''Hamidiye mahalle Muhtarı Mensur Bilgin'i Sayınbakanım, sayın belediye başkanım Çok kıymetli belediye başkanyardımcılarım çok kıymetli STK'ların başkanları, çok kıymetli muhtararkadaşlarım çok değerli yıllardan beri bir an önce bu hizmete gelmesinibekleyen Hamidiye halkı hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.Hoş geldiniz, sefa geldiniz. Bu pazar yeri Projesi belirli bir zamandan beridevam ediyordu. En son sayın bakanımıza nasip oldu ve bakanımızın dabu konuda dirayeti, duruşu ve hizmet anlayışıyla Allah'a şükürler olsunbugün temel atma törenini düzenledik. Bundan sonra bütün dernek, STKbaşkanlarına belediye başkanıma, Sayın Bakanıma bu şekilde güzelhizmetler etmeyi Allah'tan niyaz ediyorum. Ve Hamidiye halkına,Düzce'mize, Hamidiye halkına, pazarcı esnafımıza ve bizlere hayırlı uğurluolsun bir çakıl taşı olanın içinde en ufak emanın olandan Allah razı olsun.Sağ olun, var olun. Saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum'' dedi. 

HAMİDİYE PAZARYERİ (7)

YANGAZ; “PAZARCI ESNAFINI SIKINTIDAN KURTARAN KİM VARSA TEŞEKKÜR EDİYORUM”bilgin’in ardından kürsüye gelen Sebze ve Balıkçılar Odası BaşkanıBatuhan Yangaz ise Aziziye Mahallesinde yapımında sona gelinen MerkezPazaryerinden sonra Hamidiye’nin ikinci proje olduğunu belirterek, “Buiki projede Faruk Özlü başkanımın zamanında. Bu çalışmada iğne ucu kadardesteği olan herkese pazarcı esnafını yağmurdan sıkıntıdan kurtaran kimvarsa teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kürsiye davet edilen  Akçakoca Milletvekili Ercan Öztürk temel atma töreninde konuşmasını yapması için kürsiye davet edildi:

KAYIKÇI; “MESELENİN ÖZÜ HİZMETTİR”

“Düzce’miz çehre değiştiriyor. Gördüğünüz gibi Düzce’de çok kalıcıtemeller atılıyor. Meselenin özü sadece Hamidiye mahallesinde atılantemelden ibaret değildir” cümleleri ile törene dair konuşan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Düzce içme suyu ile Pazaryeri projeleri ile Melen Projesi ile hele AsarSuyu Projesi ile okulları ile bir bütün halinde kabuk değiştiriyor.Lütfen bunu görelim. Burada amaç sadece pazaryeri görmek değil. Sayınbelediye başkanım sayesinde sadece pazaryerleri değil, bu şehrin köktendeğiştiğini hep beraber görmeyi, hizmetlerin arkasında yardımcıolabilmeyi, hiçbir siyasi parti anlayışı gözetmeksizin kime yararsayarasın, mesele Düzce olduğunda hep bir araya geleceği ortam şu an çokuygundur. Meselenin özü hizmettir. Ben Allah razı olsun diyorum.Görünmeyen hizmetler bu kadar da var ama görünenler bize yeter. Dünekadar burnumuzu kapattığımız çöp tesisini konuşan kalmadı. Biz bir veberaber olacağız. Bu işleri kimler başarıyorsa biz de yanında yer alacağız. Sayın bakanım, değerli il başkanlarım, Muhtarlar Derneği Başkanım bugünDüzce'ye yine kalıcı bir eser daha kazandıran Sayın Bakanımızateşekkürlerimizi arz ediyoruz. Işin özü çalışmak diyerek çalışmaya devameden bir belediye başkanımız var Düzce'nin içme suyu problemi çözüldü.Başkanımın dediği gibi çöp tesisi çözüldü. Hem kendi mahallem olanAziziye Mahallesi'ndeki pazar yerini ben de her gün etrafından geçerkengururla bakıyorum. Kendi enerjisi üreten bir pazar yeri yapıldı. Yine AziziyeMahallesi kalıcı bir eser bir pazar yeri yapılıyor. Sayın Bakanımız tohumu ekti.Allah'ın izniyle şimdi hasada başladık. Gözle görülmeye başladı. Günükurtarmak isteyen böyle kaldırımla oynayan, peyzajlı oynayan bir belediyebaşkanımız yok hamdolsun Gerçekten Düzce'nin geleceğini bizimçocuklarımızın geleceğini daha yaşanılabilir bir Düzce olarak onlarıbırakabilmeyi, miras bırakabilmeyi düstur edinen bir belediye başkanımızvar. Ben çok sağ olsun, var olsun. Iyi ki var diyorum. Işin özü çalışmakdiyerek çalışmaya devam ediyor. Biz de gururla takip ediyoruz Teşekkür ederim.'' 

HAMİDİYE PAZARYERİ (6)

ÖZTÜRK; “BAKANIMIZ TOHUM EKTİ, ŞİMDİ HASADA BAŞLADI

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce’ye kalıcı bir eser daha kazandıran Dr. Faruk Özlü’ye teşekkürlerini ileterek başladığıkonuşmasında, “İşin özü çalışmak diyerek devam eden bir belediyebaşkanımız var. Düzce’nin içme suyu problemi çözüldü. Başkanımın dadediği gibi çöp tesisi çözüldü. Aziziye benim mahallem her günetrafından geçerken gururla bakıyorum. Kendi enerjisini üreten bir yeryapıldı. Yine burada da yapılıyor. Bakanımız tohum ekti, şimdi hasadabaşladı. Günü kurtarmak isteyen bir başkanımız yok, hamdolsun. Gerçektengeleceğimize daha yaşanabilir bir şehir bırakmak için çalışan birbaşkanımız var. Sağ olsun, var olsun. İşin özü çalışmak diyerekçalışmaya devam ediyor” dedi.

ÖZLÜ; “BU YAZ BİTECEK”

Törenin kapanış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü, Hamidiye Mahallesi Muhtarı Mensur Bilgin’in, belediyebaşkanı seçilmesinin ardından kendisine bir pazaryeri yapalım dediğinisöyleyerek, “Hatta ‘kepçe gönder kazalım, başlandığı belli olsun’ dedi.Arkadaşlar biz hiçbir zaman göstermelik iş yapmadık. Önce ‘parasınıbulacağız, projeyi hazırlayacağız, ihalesini yapacağız’ dedim. Gerçektende önce bütçemizi ayarladık. İhalesini yaptık. 10 Milyon TL bir bütçeayırdık. Burada takas işlemleri vardı. Bazı kurumların takas işlemleriniyaptık, müsaade aldık. Projeyi kendimiz mimarlarımız çizdi hazırladı.Serbest ihale yaptık. İnşallah bu yaz bitecek. Kış geldiğinde pazarcıesnafımız medeni şartlarda, insani şartlarda burada hizmet verecek.Mahalle halkımız da buradan alış verişini yapacak” şeklinde konuştu.

HAMİDİYE PAZARYERİ (8)

“KLASİK BİR SİYASETÇİ DEĞİLİM”

3 yıl önce Düzce’de nerede kaç pazaryeri olması gerektiğini deplanladıklarını dile getirerek konuşmasını sürdüren Özlü, “Bizimplanımız hazır. Bunlardan en büyüğü Aziziye Mahallesi’ndeki MerkezPazaryeridir. Orada modern bir proje yaptık. Bitti diyebiliriz. Araçpark yerlerinin asfaltı dökülüyor. Sanıyorum bir haftaya kadar bitecek.Bir disiplin içinde esnafımızı oraya taşıyacağız. Ben klasik birsiyasetçi değilim, öyle olsam parklarda pamuk şeker dağıtırım. Çocuklaratop dağıtırım. Ben mühendisim. Bizim bütün işlerimiz hesaba dayanır,matematiğe dayanır. Zaten o sebepledir ki; geldiğimiz günden beribelediyenin borçlarına, hacizlerine rağmen herkesin maaşını zamanındaödüyoruz. İkramiyesini, sosyal dengesini, mesaisini zamanında ödüyoruz.Bugüne kadar bir gün gecikmemiştir. Esnafa olan borçlarımızı zamanındaödüyoruz. Dolayısıyla bir düzen, nizam söz konusu” ifadelerinde bulundu.

“ASLA AYRIM YAPMAYIZ, İŞİMİZE BAKARIZ”

Konuşmasının sonunda Düzce için belediyecilikle ilgili çalışmalarını dasistematik hale getirdiklerini kaydeden Başkan Özlü, şunları söyledi;“Belediyeciliğin esasları diye nitelendirdiğimiz 10 temel esasbelirledik. Bunları kitap haline getirip meclis üyelerimize dağıttık.Gelecek dönem için Düzce için 100 projemiz var. Bir kısmı devam ediyor,bir kısmı başlama aşamasında. Bunlar bitince Düzce sınıf atlayacak.İnsani gelişmişlik endeksi bakımından Türkiye ortalamasına giren birşehir olacak. Ben işime bakarım, teknik bir adamım. Seçimler gelincegereğini yaparız. Seçim bitince işimize bakarız. Bize oy veren, vermeyenherkes kapsama alanımızdadır. Asla ayrım yapmayız, işimize bakarız.Bundan sonra da işlerimizi hızlandıracağız.”

Yapılan konuşmaların ardından, Hamidiye modern pazaryerinin temeliprotokol üyelerinin beton santrali butonuna birlikte basması ileatılırken, tören kurban kesimi ve yapılan duaların ardından sona erdi.