CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan önceki gün bir dizi temaslarda bulunmak için Düzce’ye geldi. Düzce’de STK Temsilcileri, muhtarlar ve esnaflarla bir araya gelen Hamzaçebi ve Kaplan, karşılaştıkları sıkıntılar ile ilgili partinin Genel Merkezine sunmak için rapor hazırladı.

“20 yıllık AK Parti iktidarında ekonomik kriz derinleşti”

Bugün CHP İl Binasında basın açıklaması düzenleyen Hamzaçebi ve Kaplan’ın gündeminde ekonomi vardı. 20 yıllık AK Parti iktidarında ekonomik krizin derinleştiğini öne süren Gaziantep Milletvekili Kaplan, “Bugün burada AK Parti iktidarının ülkeyi getirdiği noktayı konuşuyoruz. 20 yıllık AK Parti İktidarı döneminde, ekonomik kriz derinleşti. İşsizlik arttı, intiharlar ve boşanmalar arttı. Kadın cinayetleri arttı, çocuk istismarı arttı, icra ve iflas dosyaları arttı. Tarım bitme noktasına geldi” diye konuştu.

“Cumhuriyet döneminde kurulan tüm fabrikalar satıldı”

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ise, Türk halkının geleceğinden kaygılı olduğunu iddia ederek, “Bugün Cumhuriyet döneminde kurulan tüm fabrikalar satıldı. Halkımız dışa bağımlı haline getirildi.  Tank Palet Fabrikası, birilerine peşkeş çekildi. Ülke ekonomik yönden çok büyük bir uçuruma yuvarlanıyor. Biz dünden buyana Düzce’deyiz. STK temsilcileri ve yolda karşılaştığımız esnaf arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Tüm ülkede olduğu gibi Düzce’de de halkımız geleceğinden kaygılı, yarınını göremiyor. Gençlerimiz daha iyi koşullarda yaşayabilmek için yurtdışına kaçıyor” açıklamalarında bulundu.