Düzce Üniversitesi öğrencileri, hastanede tedavi gören çocuklara moral vermek amacıyla başlatılan proje kapsamında hediye ettikleri oyuncaklarla minik hastaları sevindiriyor.

Oyuncaklar bağış kutusunda toplanıyor

Raziye Begüm Sultan Kız Yurdu'ndaki öğrenciler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce başlatılan "Oyuncağım Şifa Olsun" projesi çerçevesinde, bağışlamak istedikleri, harçlıklarıyla aldıkları veya el sanatları derslerinde yaptıkları oyuncakları bağış kutularında topluyor.

A A 20240228 33832161 33832160 U N I V E R S I T E L I L E R H A S T A N E D E T E D A V I G O R E N C O C U K L A R I O Y U N C A K L A R L A S E V I N D I R I Y O R

Hediye paketlerine konulan oyuncaklar, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Hastalıkları Bölümü'nde tedavi gören küçük hastalara veriliyor. Oyuncaklarla yapılan sürpriz ziyaretlerle çocukların, tedavi sürecinin zorlu ortamından bir süreliğine de olsa uzaklaşması amaçlanıyor.

Çocuklar bir nebze olsun gülümsesin diye uğraşıyorlar

BİLGİ VE DENEYİMLERİNİ AKTARDILAR BİLGİ VE DENEYİMLERİNİ AKTARDILAR

Öğrenci yurdunun müdürü Nebahat Akdere, projeyle, hastanede yatarak tedavi gören çocuklara moral vermeyi ve bir nebze olsun gülümsemelerini sağlamayı hedeflediklerini ve yurtta kalan gençlerin sosyal sorumluluk bilincini arttırmayı istediklerini dile getirdi. Akdere, toplanan oyuncakların hastane yönetimi, hastalar ve ailelerden izin alınarak yapılan ziyaretlerde hediye edildiğini aktardı.

A A 20240228 33832161 33832154 U N I V E R S I T E L I L E R H A S T A N E D E T E D A V I G O R E N C O C U K L A R I O Y U N C A K L A R L A S E V I N D I R I Y O R

Öğrencilerin kendilerine ait, bağışlanan, güzel sanatlar derslerinde ürettikleri veya harçlıklarından arttırarak aldıkları oyuncakları miniklere ulaştırdıklarını ifade eden Akdere, "Bu kısa sürede çocuklarımıza moral olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz de projede yer aldıkları için çok mutlular. Çocuklar, hastane yönetimi, aileler ve öğrencilerden mutlu ve olumlu dönüşler alıyoruz." ifadelerini kullandı.

“Aileler son derecede memnun, bizi destekliyorlar”

Proje gönüllüsü DÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Büşra Özcan her ay düzenli olarak hastanedeki çocukları ziyaret ettiklerini, hastane psikolojisinden uzaklaştırarak moral vermeye çalıştıklarını belirtti.

11-29

Ailelerin de bu ziyaretlerden mutluluk duyduğunu vurgulayan Özcan, "Aileler son derecede memnun, bizi destekliyorlar. Hastane yönetimi ve doktorlarımız da bizleri çok destekliyor. Çocukların yüzünün gülmesi bizleri mutlu ediyor." açıklamalarda bulundu.