Olay dün sabah saatlerinde Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde meydana geldi. Bir rahatsızlığı dolayısıyla hastanede bulunan 31 yaşındaki Çınar Avcı isimli vatandaş, merdivenleri çıktığı esnada bir kedinin sesini duydu. Sesin geldiği yöne baktığında kedinin merdiven boşluğunda mahsur kaldığını fark eden Avcı, kediyi mahsur kaldığı yerden kurtarmaya çalışırken dengesini kaybederek merdiven boşluğundan aşağıya düştü.

“Koruyucu önlemler yetersizdi”

Merdivenlerde yeterli önlemin alınmadığını savunan Çınar Avcı isimli vatandaş “merdiven boşluğuna çekilen fileler dışında hiçbir güvenlik önlemi bulunmuyor. Yeterli güvenlik önlemi alınsaydı o kedi oraya düşmezdi ve dolayısıyla ben de onu kurtarmaya çalışarak oraya düşmezdim” şeklinde konuştu.

“kim olsa aynı şeyi yapardı”

Burada kim olsa aynı şeyi yapardı diyen Avcı: “kalbinde merhamet olan hiçbir canlı, çaresiz bir kedinin yardım çığlığına sessiz kalamaz, ben de kalamadım. Amacım onu oradan kurtarmaktı fakat koruyucu güvenlik önlemleri yetersiz olduğu için düştüm. Bir daha kimsenin başına böyle bir şeyin gelmemesi için merdiven emniyetinin sağlanmasını talep ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

VÜCUDUNDA KIRIK VE EZİKLER OLUŞTU

Düşmenin etkisiyle vücudunun muhtelif yerlerinden yaralanan Çınar Avcı, hastane personeli tarafından hemen müşahede altına alındı. Yapılan ilk incelemelerde ise vücudunda kırıklar ve ezikler olduğu tespit edildi.

Çınar Avcı’nın yapılan tedavisi devam ediyor.