Hatalı paklanmaya anında müdahale eden ekipler, araçları çekici yardımıyla yediemin otoparkına çekiyor.

araç alına

Düzce Belediye duraklarını otopark gibi kullanarak duraklara araçlarını park eden duyarsız sürücüler, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyor.

Düzce Ulaşım A.Ş otobüs şoförlerini zor durumda bırakan hatalı parklanmalar nedeniyle minibüs sürücüleri, toplu taşıma araçlarını tercih eden vatandaşları, yol üstünde indirme mecburiyetinde kalıyor.

Ekran görüntüsü 2023-07-06 112901

Konuyla ilgili olarak Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekipleri hem tabelalarla sürücüleri uyarıp hem de EDS kameralarıyla takip etmesine rağmen, duyarsız sürücüler bildiğini okumaya devam ediyor.

EMNİYET HAREKETE GEÇTİ

Bununla ilgili hem ulaşım AŞ şoförlerinden hem de otobüslerde yolcu olarak bulunan vatandaşlardan şikâyetlerin üst üste gelmesi Emniyet Ekiplerini daha sıkı tedbirler alma noktasında harekete geçirdi.

Ekran görüntüsü 2023-07-06 114022

Gelen yoğun şikâyetler üzerine harekete geçen emniyet ekipleri, vatandaşların seyahat güvenliğini sağlamak ve talepleri karşılamak adına özellikle durak önlerinde denetimler yaparak, otobüslerin durağa giriş çıkışlarını engelleyecek şekilde hatalı paklanma yapan sürücülerin araçlarını çekici yardımıyla bulunduğu yerden kaldırarak yediemin otoparkına çekiyor.

uyarı

Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş tarafından tüm şoförlere verilen talimat üzerine, şoförlerin her durağa girmesi gerektiği için, hatalı parklanmalar şoförlere zor anlar yaşatırken, durağa yanaşamadığı için otobüslerin arkasında oluşan uzun araç kuyrukları, trafikteki diğer araçlara ve yolculara da zor anlar yaşatıyor.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğünün durak çevrelerinde aldığı tüm önlemeler rağmen, kural ihlali yapan araç sürücülerine Düzceli sürücüler ve vatandaşlar, caydırıcı yaptırımların gelmesini talep ediyor.

Toplu taşıma şoförlerinin ve toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların şikâyetleri üzerine Öncü RTV kameraları kural ihlali yapan sürücüleri yerinde inceleyerek, hatalı paklanmayı gözler önüne serdi.

Düzce merkezde belediye durakları başta olmak üzere, Düzce’nin hemen hemen her durağına araçlarını park eden sorumsuz sürücüler, Düzce İl Emniyet Müdürlüğünün aldığı tüm önlemlere rağmen ihmalkârlıklarına devam ediyor.

SÜRÜCÜLERE DUYARLILIK ÇAĞRISI

Duyarsız sürücülere sitem eden otobüs şoförleri bu duruma yetkililerin dur demesini istiyor.

Konuya ilişkin olarak Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından bütün önlemler büyük bir özveri ve titizlikle alınırken, trafikte mağdur olan diğer sürücü ve yolcular, sorumsuz vatandaşların da bu konuda biraz daha duyarlı olmasını talep ediyor.

Ekran görüntüsü 2023-07-06 113318

Öte yandan Düzce İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada: "vatandaşların mağduriyetlerini gidermek ve trafikte güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak birinci önceliğimizdir. Konuyla ilgili olarak gelen bütün şikâyetler hassasiyetle incelenelerek yaşanan mağduriyeti gidermek adına gerekli tüm tedbirler alınmaya devam ediyor." ifadelerine yer verildi.

Haber - Ahmet Çelik

Görüntü - Berkay Eray Aktaş