Camikebir Mahallesi Nurettin Zafer Sokak üzerinde aylardır uzun süreli elektrik kesintisi yaşanıyor. Post cihazlarının ve klimaların çalışmadığını anlatan Büyük Camii esnafı, lokantadaki yemeklerin bozulduğunu, terzilerin çalışamadığını, ince iş yapanların işlerini yapamadığını ciddi ticari kayıplarının olduğunu kaydetti.

Ekran Görüntüsü 2024 06 14 121405

ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI

Ayrıca esnaflar, pos cihazlarının çalışmadığı için alışveriş yapmadıklarını, elektrik için faturaların 25 bin lirayı bulduğunu, fakat bunun karşılığında hizmet göremediklerini belirtti. Sorunun trafoyla alakalı olduğunu söyleyen esnaflar, geçici değil kalıcı çözüm istediklerini vurguladı.

Ekran Görüntüsü 2024 06 14 121248

İşte Büyük Cami esnafının konuyla ilgili görüşleri:

Esnaf Hasan Külünk: “6 aydan beri Camikebir Mahallesi Nurettin Zafer Sokak’ta elektrik sıkıntısı var. Bunu haber verdiğimizde bundan haberimiz yok diyorlar. 3-5 defa aramamıza rağmen gelmiyorlar. En son lütfedip geliyorlar. Geldikleri zaman yaptık deyip gidiyorlar. Ama ne yazık ki her gün hemen hemen 3-4 saat elektrik yok. Dün 4 saat yoktu, bugün 5 saattir yok. Her arayan esnaf arkadaşa saat veriyorlar. Ama dedikleri saate gelmiyor. Başta bir komşumuz var. Dondurma satıyor, dondurmalar haşat oluyor. Lokanta mağdur burada. Aşağıda ince iş yapıyorlar. İşini yapamıyorlar. Caminin tuvaleti genel bir tuvalet bu. Hemen hemen şehrin tamamına hitap eden bir tuvalet. İnsanlar oraya giremiyor. Kimisinin post makinesi çalışmıyor. Klimalar çalışmıyor. Bugün Düzce’de hava sıcaklığı 35 derece, insanlar dışarı çıkamıyor, dükkanda duramıyor. Herkes mağdur durumda, bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz.”

Ekran Görüntüsü 2024 06 14 121442

“Tam ticaretin yapılacağı arefe gününde bunların yapılması hiç doğru değil”

Esnaf Hayati Eğilmez: “Elektrik kesintileri haber vermeden kesiliyor. Gerek soğutucularımız gerek aydınlatmalar gerekse post cihazları çalışmıyor. Tam ticaretin yapılacağı arefe gününde bunların yapılması hiç doğru değil. 1.5 aydır bu sorunlar devam ediyor. Altyapı sorunu dendi, saat 1 ile 5 arası elektrik kesilmesi çok yanlış. Aradığımızda planlı bakım, şu saatte gelecek diyorlar. Hiçbir zaman şunu yaptık, bunu yaptık diye söylemiyorlar. Şalter meselesi değil onu yapan da yok. Herhalde trafodan, uzun zamandır çözülmedi. Ticari kaybımız çok fazla. Müşteri geliyor içerisi karanlık. Kredi kartı da çektiremiyor. Bu konunun ilgililer tarafından ilgilenilip, çözüme ulaştırılması.”

Ekran Görüntüsü 2024 06 14 121259

Esnaf: “Yaklaşık 6 aydır, Nurettin Zafer Sokak’ta hemen hemen her gün elektrik kesiliyor. Ekipleri çağırıyoruz, geç geliyorlar. Geldikleri zamanda gidiyorlar, ertesi gün yine kesiliyor. Kendilerini defaatle uyardık. Bu işi kalıcı olarak yapın diye. Yapmıyorlar. Elektrik faturasını bir gün geç ödersen faizini alıyorlar. Ama hizmet yok. İnsanları burada mağdur etmenin anlamı yok. Köftecinin köftesi bozuluyor. Terzi dikişini dikemiyor. Esnaf post makinesinden kredi kartını çekemiyor. Elektrik gel git dolap bozluyor. Herkesi işini yapsın. Gelsinler arızayı kalıcı olarak halletsinler. Bu sıcakta bu sıkıntıyı kimsenin kimseye yapma hakkı yok. Esnaf belediyeye vergisini veriyor, ortada hizmet yok. Müşterisi geliyor adamın, kredi kartı çektiremeyince gidiyor. İş yapamıyor insanlar, gereken yapısın. Herkes sorumluluğunu yerine getirsin.”

Haber: Tuğba AKSOY

Kameraman: Oğuzhan BAL

Editör: OĞUZHAN BAL